ABD’den Sonra İngiltere de İstanbul’dan Uçuşlarda Cihaz Yasağı Getird

ata hava limanı ile ilgili görsel sonucu
Trump yönetimi, 10 uluslararası havalimanından  Amerika'ya yapılan uçuşlarda elektronik cihaz yasağı getirdi. THY, yasağın  İstanbul'da da geçerli olduğunu ve uygulamanın yarın başlayacağını duyurmuştu. ABD'nin ardından akşam saatlerinde  İngiltere'den de benzer yönde bir haber geldi.  İngiltere,  Türkiye dahil 6 ülkeden  Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşlarda, yolcuların bazı elektronik cihazları kabine almasının yasaklandığını duyurdu.

TÜRKİYE DAHİL 6 ÜLKEYE YASAK

Başbakanlık Sözcüsü, yeni uygulamanın,  Türkiye,  Lübnan,  Ürdün,  Mısır,  Tunus ve  Suudi Arabistan'dan  Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşları kapsadığını açıkladı. Buna göre, bu ülkelerden  Birleşik Krallık'a yapılacak uçuşlarda yolcular kabin içerisine, uzunluğu 16, genişliği 9,3 ve derinliği de 1,5 santimetreden fazla olan herhangi bir tür elektronik cihazı alamayacak.

BAGAJA KONULACAK

Sözcü, bu cihazların uçağın bagajına verilen bavul veya çantalara konulması gerektiğini aktarırken, hükümetin yeni uygulamayı "gerekli, uygun ve etkili" bulduğunu bildirdi.
 

BAŞBAKAN MAY: ÖNCELİĞİMİZ HALKIN GÜVENLİĞİ

Başbakan  Theresa May'in önceki haftalarda konuyla ilgili bir dizi toplantıya başkanlık ettiğini ve nihai kararın sivil havacılık güvenliğine ilişkin bu sabah düzenlenen toplantıda alındığını belirten sözcü, "Duruşlarını tam anlamak üzere Amerikalılarla yakın temastayız. En önemli önceliğimiz, seyahat eden halkın güvenliğidir. Bu nedenle havacılık güvenliğimizi sürekli gözden geçiriyoruz. Uygulamadan etkilenen havayolları yeni koşullardan haberdar ediliyor." ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami