Amasya Ferhat Tüneli Temel Atma Töreni gerçekleştirildi

Bakan Yıldırım, Amasya Belediyesince yaptırılacak ve Harşena Dağı'nın içinden geçecek 1 kilometrelik çift şeritli  Ferhat Tüneli'nin temel atma törenine katıldı.

Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, çevre yolunun yapımına bakanlık olarak 2012 yılında başladıklarını ama çalışırken koca bir dağın yolu kapattığını söyledi. Yıldırım, "Dağ bize meydan okur, heyelan olur, vaz mı geçeceğiz? Boynumuzu eğip yolumuzu mu değiştireceğiz? Onun da üstesinden geliriz. Dağı da deleriz, heyelanları da yerle bir ederiz. Çünkü biz Ferhatız. Aşkımız 78 milyon milletimiz, ay yıldızlı bayrağımız ve tek vatanımız, tek milletimiz" ifadelerini kullandı.

Bölücülere cesaret veren, onların sırtını sıvazlayan dış ve iç mihrakların bir gün yaptıkları yüzünden çok büyük pişmanlıklar duyacağının altını çizen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi bölmeye çalışanlar var. Aklı sıra bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya çalışan ahmaklar bunu başarabileceklerini zannediyorlar. Yağma yok, bu millet ne büyük belaları defetti. Üç beş bölücünün bu büyük milleti, bu Anadolu topraklarını bölmeye, parçalamaya gücü yetmez. Buna karşı çıkacak illerin başında Amasya gelir. Çünkü Amasya bağımsızlığımızın, istiklalimizin, cumhuriyetimizin kuruluşuna şahitlik etmiş bir şehirdir. Osmanlı'ya 619 yıl cihan saltanatını bahşeden Amasya'dan bahsediyoruz. Ayağınızı denk alın. Gittiğiniz yol çıkmaz yoldur. Bu işten vazgeçin. Eğer fikriniz varsa, bu ülke için bu millet için söyleyeceğiniz sözünüz varsa enerjinizi bir bilinmez, bir boş hayal için harcamayın. Bu belayı da defedeceğiz."

Bu ülkede terör gündemin en alt sırasına ininceye kadar el aman vermeden mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Yıldırım, "Canımız yanıyor. Şehitlerimiz oluyor. O şehitlerimizi kalbimizin baş köşesinde yaşatıyoruz. Bağımsızlığımız için bayrağımız için her türlü mücadeleyi her şart altında 78 milyon vatan evladının hepsi vermeye hazırdır. Bu böyle bilinmelidir." diye konuştu.

"Engelleri teker teker aşacağız"

Vatandaşların dua ve desteği ile daha güzel günler yaşayacaklarını dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

"Fatih Sultan Mehmet Köprüsü var. Yavuz Sultan Selim var. Onların ismi Amasya'da doğdu, İstanbul'da yaşıyor. 78 milyonun kalbinde yaşıyor. Türkiye bugün dünyanın en büyük havalimanını yapıyor. 20 yıl önce yabancılar bu projeleri yapardı. 'Türkler kim, böyle büyük proje yapmak kim' derlerdi. Şimdi, en büyük havalimanını, en büyük köprüyü, İzmir, İstanbul Otoyolu'nu, İzmit Körfez Köprüsü'nü Türk müteahhitler yapıyor. Dünyanın en bilinen büyük firmaları da onlara taşeronluk yapıyor. İşte Türkiye'nin gücü bu. Bütün bunlar nasıl oldu. Bunların sırrı ne. Çok basit, sizin duanız ve desteğiniz. 78 milyonun duası, desteği ve o desteği arkasına alıp yola çıkan bu ülkenin sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan, onun ekibi, çalışma arkadaşları, ondan bayrağı devralan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu. Daha güzel işler olacak, daha güzel günler insanımızın olacak, bunun için çalışıyoruz, bunun için çabalıyoruz. Her ne kadar önümüze engel koyarsa koysunlar, engelleri teker teker aşacağız. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürerek geleceğiz. Zafer engelleri görüp vazgeçenlerin, fırsatları kaçıranların değil, zafer engelleri aşıp fırsatları yakalayanlarındır. Bu güzel eser Amasyamıza hayırlı olsun."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami