Bakan, ERSOY: ” 2500 TAKSİCİYE TURİZM EĞİTİMİ VERECEĞİZ”

Bakan Ersoy istanbul taksi ile ilgili görsel sonucu
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve tarihi yarımada ile Sultanahmet bölgesinde görev yapan yaklaşık 2500 taksiciye davranış ve turizm alanında eğitim verileceğini açıkladı.
istanbul taksi ile ilgili görsel sonucu

Ersoy, “Taksicilere 13 farklı dalda eğitim verilecek. Davranış, tarih, kültür ve turizm konuları ile acil duruma müdahaleden tutun da kendilerini geliştirecek farklı dalda bu hizmet verilmiş olacak. Eğitimlerde başarılı olan arkadaşların taksilerine ‘turizm dostu’ logosu da takılacak” dedi.
istanbul taksi ile ilgili görsel sonucu

Bu eğitim için pilot bölge olarak İstanbul Havalimanı’nın seçildiğini belirten Ersoy, ülkeye gelen turistlerin en az 3’te birinin İstanbul’a geldiğini bu nedenle taksicilik hizmetinde de niteliğinin artırılmasının önem arz ettiğini belirtti.

Bakan Ersoy, Türkiye olarak turizmde bir değişikliğe gittiklerini, nicelikli turistin yanında nitelikli turiste de ağırlık vereceklerini daha önce açıkladıklarını hatırlattı. Bunun için nitelikli personel ve hizmetin gerekli olduğunu kaydeden Ersoy, bunun eğitimle gerçekleşebileceğini söyledi.

Verilen eğitimi başarıyla tamamlayan taksicilerin araçlarına ise ‘‘turizm dostu’’ logosunun yerleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami