BUSWORLD TURKEY 5. DEFA KAPILARINI AÇIYOR


24 Nisan’da başlayacak olan Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey 2014 için artık sayılı günler kaldı. En yeni modelleri ile fuar ziyaretçilerinin karşısına çıkacak olan Türk otobüs endüstrisinin dev isimlerinin yanı sıra otobüs ve yan sanayi alanında faaliyet gösteren yerli ve yabancı daha pek çok lider firmayı ağırlayacak olan fuar, 24-25-26 ve 27 Nisan tarihleri arasında İstanbul (CNR) Fuar Merkezi, 1. ve 2. salonda yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçilere açık olacak.

Fuarın resmi açılışı ve basın günü 24 Nisan’da
24 Nisan tarihinde İstanbul (CNR) Fuar Merkezi içinde yer alan Dünya salonunda saat 11:30’da resmi açılış töreni gerçekleştirilecek, fuarın basın günü ise aynı gün düzenlenecek. Otomotiv ve otobüs sektörü ile ilgili yerli ve yabancı basın mensupları, 24 Nisan’da düzenlenecek olan basın gününde firmaların ürün lansmanlarını yakından izleyecek.

Busworld Turkey, yeni ticari bağlantıların kapısı olacak
Fas, Lübnan, İran, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Macaristan ve Kamerun başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden HKF Fuarcılık’ın misafiri olarak, İstanbul’a gelecek yabancı alım heyetleri, Busworld Turkey Fuarı süresince katılımcı firmalar ile temaslarda bulunarak yeni ticari bağlantıların kurulmasına vesile olacaklar. Hem fuar katılımcılarının, hem de yatırım amacıyla fuarı ziyaret edecek alım heyetlerinin fuardan en verimli şekilde ayrılmaları için Busworld Turkey ekibi gerekli tüm hazırlıkları tamamladı.  

“Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği” IPRU heyeti de Busworld Turkey Fuarı’nda
Türkiye’den TOFED ile birlikte; Ukrayna, Romanya, Gürcistan, İran, Azerbaycan, Makedonya, Bulgaristan, Ürdün, Rusya, Sırbistan, Sudan, Hırvatistan ve yeni dâhil olan Bosna-Hersek ve Karadağ ile birlikte toplam 15 ülkede karayolu yolcu taşımacılığı ile ilgili kuruluşları aynı çatı altında toplayan IPRU’ya  (International Passenger Road Transport Union) üye ülkelerden fuarı ziyaret etmek için gelecek olan bir başka heyet ise, Busworld Turkey 2014 Fuarı’nda firma yetkilileri ile görüşerek ülkelerinde kara yolu yolcu taşımacığının gelişimi ve yatırım fırsatları için katımcı firmalar ile görüşecek.

B2B uygulaması, ilk defa Busworld Turkey Fuarı’nda

Katılımcı ve ziyaretçileri buluşturan B2B uygulaması, Busworld Turkey Fuarı’nda ilk defa uygulanacak. Bu sayede fuarın tüm katılımcıları ve kayıtlı ziyaretçileri Busworld Turkey B2B web portalı üzerinden fuar öncesinde karşılıklı randevu alarak fuar alanında ikili görüşmeler yapabilecekler.

 

Busworld Turkey, otobüs ve yan sanayi sektöründen pek çok firmayı ağırlayacak

Sayılı günlerin kaldığı fuara, yerli ve yabancı çok sayıda firma katılıyor. Busworld Turkey 2014 Fuarı’na katılacak firmaları daha yakından görmek ve bu seneki fuarın katılımcıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Busworld Turkey Newsletter’ımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.  Fuara katılacak otobüs üreticisi firmalar ise en son modelleri ile göz dolduruyor. Çevreci modellerin öne çıktığı fuarda, üretici firmaların sergileyeceği modeller hakkında daha fazla İngilizce bilgiye ise bu linkten ulaşmak mümkün.

 

Busworld Turkey ‘de iki önemli etkinlik
Fuarın 2. günü olan 25 Nisan tarihindeki Busworld Academy kapsamında Yangın Güvenliği konulu bir seminer düzenlenecek.  Moderatörlüğünü  EBCA’nin (European Burn Casualties Association)  kurucu üyesi ve başkanı olan Dominiek Viaene’nin yapacağı Yangın Güvenliği konulu seminerde;

İsveç’teki  SP Teknik Araştırma Merkezi’nden (SP Technical Research Institute) Fredrik Rosén;  “Otobüs ve Minibüslerdeki Motor Bölmelerinde Yangın Durdurma Sistemleri”,

Fransız kaza uzmanı Patrick Botto; “Otobüslerde Çıkan Yangınların İnsan Kaynaklı Sebepleri ve Sonuçları”,

ABD’li Kidde Technologies, Inc.  Genel Müdürü Joseph Peoples; “Otobüs Yangınlarını Önleme, Tespit etme ve Durdurma Yöntemleri”,

Fairport Merkez Okul Bölgesi Ulaşım Direktörü Peter Lawrence; “Otobüs Sürücülerinin Eğitimi ve Nitelikleri”,

İngiltere’den Yangın Güvenliği Platformu Genel Müdürü Michael Hagen; “Otobüs ve Minibüs Yangınlarından Kaçış Yolları”, Fransa’daki  AREVA Ürün Müdürü, Dr. Franck Verbecke; “İlk Müdahale Ekipleri için Yakıt Pilli Otobüs ve Hidrojen Güvenliği Eğitimi”,

son olarak da Çin’deki Chongqing Jiaotong Üniversitesi’nden James Wang; “Otobüs ve Minibüslerde Güvenlik ve Yangın Güvenliği” konularında konuşma yapacaklar ve izleyicilerin sorunlarını yanıtlayacaklar.
Busworld Academy hakkında daha detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Aynı gün Busworld Academy tarafından düzenlenen Yangın Güvenliği seminerinin ardından aynı gün saat 14.00’da Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği Derneği (TÖHOB) tarafından ‘Büyükşehir Belediyelerinde Otobüs İşletmeciliği’ konulu bir panel düzenlenecek. Panelde; 6230 sayılı yasa ile 5216 sayılı yasa kapsamına alınan illerde kent içi ulaşım, Toplu taşıma ve otobüs işletmeciliği, Büyükşehir Belediyesi statüsündeki üç ilde geçiş döneminde karşılaşılan sorunlar, Yeni statüye geçecek bir büyükşehir belediyesinin hazırlık çalışmaları, Yeni statüde büyükşehir olacak bir belediyenin bakışı konuları ele alınacak ve son olarak da katılımcıların soruları cevaplanacak.

Online davetiye ile Busworld Turkey 2014 bir tık uzağınızda
Busworld Turkey 2014 Fuarı, kara ulaşımı sektöründe hizmet veren yerli ve yabancı firmaların ve ulaşım otoritelerinin ve ayrıca medya mensuplarının ziyaretine açık olacak. Otobüs dünyasındaki en son yenilikleri yakından görebileceğiniz fuar, dört gün süreyle ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Bunun için tek yapmanız gereken www.busworldturkey.com adresinde on-line davetiye linkine tıklayıp bilgilerinizi girerek gönder tuşuna basmak.

     

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami