Corendon havayolları 2014 Hedefini yükselti

16 Ocak 2014 Perşembe – 14-18 Ocak tarihlerinde Hollanda'da düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı 150 ülkeden 1500 e yakın turizm kuruluşuna ev sahipliği yapıyor. Corendon Airlines Genel Müdürü Yıldıray Karaer ve Corendon Vliegvakanties Genel Müdürü Atılay Uslu nun 2013 yılını değerlendirdiği ve 2014 hedeflerini anlattığı basın toplantısına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar da katıldı.

Corendon Türkiye hedefini büyütüyor!

Corendon Grup olarak 2013 yılında elde ettikleri başarıları anlatarak basın toplantısını açan Uslu ve Karaer, 2014 yılına yüzde 26 büyüme ile başladıklarını belirtti. Geçen sene Hollanda pazarından 750.000 kişinin kendileri ile tatil yaptığını ve bunun 500.000 kişisinin Türkiye yi tercih ettiğini kaydeden Uslu, 2013 yılı itibariyle Hollandalıların en çok tercih ettiği tatil destinasyonu olan Türkiye deki kış ve yaz dönemleri için birçok yeni destinasyon ve alternatif tatil seçenekleri hazırladıklarını anlattı.

Corendon un yıllar süren başarısının ardında turizm ürünlerini çeşitlendirmek ve turizmi 12 aya yaymak için gösterdikleri gayretin yattığını ifade eden Uslu, 650 milyon Dolar ciro ve ürettikleri turist sayısıyla 2013 yılını Hollanda pazarının 4. büyük tur operatörü olarak tamamlayan Corendon Turizm Grubunun 2014 hedeflerinin Hollanda da sektör 3.cüsü olmak olduğunu açıkladı.

10. yılında tarifeli uçuş yetkisi aldı!

Corendon Turizm Grubunu bünyesinde 2004 yılında kurulan Corendon Airlines ın bugün geldiği güçlü konumu ve gelecek hedeflerini ise Corendon Airlines Genel Müdürü Yıldıray Karaer basın mensupları ile paylaştı. Karaer, kurulduğu günden bugüne Belçika ve Hollanda gibi güçlü olduğu pazarlarda yürüttüğü başarılı operasyonlar sonucu yüksek bir pazar payına ulaşan ve zaten düzenli uçuşlar düzenlemekte olan Corendon Airlines ın, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün ilgili denetimlerinden geçerek tarifeli uçuşlar için gerekli ruhsatı aldığını açıkladı.

İlk günden bugüne yolcu emniyeti, konforu ve memnuniyetine yatırım yaptıklarını kaydeden Karaer, müşteri memnuniyetini arttırmak bu adımın arkasındaki en önemli unsurlardan biri şeklinde konuştu. Ayrıca uçtuğumuz uluslararası havalimanlarında tarifeli havayollarına tanınan haklardan yararlanmak istiyoruz diyen Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, "bunu da ilk olarak geçen sene charter havayollarının uçuşlarını durduran Kazakistan pazarında kullanmak istiyoruz" dedi.

Basın toplantısında Kazakistan ile yaşanan sorunlara ilk kez değinen Yıldıray Karaer, Türkiye de geçen sene bir havayolu şirketinin operasyonlarını durdurması nedeniyle Kazakistan ın bunu bahane ederek kendi uçuş faaliyetlerini de durdurduğunu açıkladı. “Kazakistan 250-300 bin turist gelen bir pazar. Dirsek darbesi ile bu pazarın dışına çıkarılmaktan memnun değiliz. Kazakistan dan yılda 40-50 bin koltuk uçan havayoluyuz. Bu potansiyeli tarifeli uçuşlar ile değerlendirmek istiyoruz '' şeklinde konuştu.

Corendon Airlines 2014 te Almanya pazarına hızlı giriş yapacak!

Karaer, 2014 hedefleri arasında Almanya pazarı için yaptıkları çalışmaları detaylarıyla basın mensupları ile paylaştı. 2014 Nisan ayı itibariyle Almanya pazarına sağlam bir giriş yapmaya hazırlanan Corendon Airlines ın, pazarın en güçlü tur operatörleri ile yaptığı işbirlikleri sonucunda Antalya ya getireceği Alman turist hedefini yaklaşık 15 havalimanından 250.000 koltuk olarak belirledi.

Karaer, Türkiye için Avrupa nın en büyük pazarı olan ve 2014 te yüzde 10-15 büyümesi beklenen Almanya pazarına girmeleri ile birlikte oluşan talep artışını karşılamak için filosundaki uçak sayısını 12 ye çıkardıklarını belirtti. Corendon Havayolları, Almanya operasyonu yapan birçok havayolunun aksine uçuşlarında ücretsiz ikram ve 20 kg a kadar ücretsiz bagaj uygulaması da sunacak.

2014 te hedef 2,5 milyon yolcu taşımak

Yıldıray Karaer basın toplantısının sonunda, 2011 yılında kurarak bünyelerine kattıkları ve bugün 3 uçakla operasyon düzenleyen Corendon Dutch Airlines ile birlikte geçtiğimiz yıl 1,75 milyon yolcu taşıdıklarını 2014 hedeflerinin ise mevcut pazarlarındaki büyümeler ve Almanya gibi yeni girdikleri pazarlar ile birlikte 2,5 milyon yolcu taşımak olduğunu belirtti.

Kaynak: turizmhaberleri.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami