Hızlı Tren Yapılacak 15 Şanslı İl

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, yeni hizmete açılanEskişehir – Konya hızlı tren hattını yerinde görmek için Eskişehir'e geldi. Karaman, Türkiye'nin ortasında şehirleri birbirine bağlayan bir üçgen oluşturduklarını belirterek, önümüzdeki yıllarda 15 ili hızlı tren ile birbirine bağlayacaklarını söyledi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açtığı Eskişehir-Konya hızlı tren hattının işleyişi konusunda Eskişehir'e gelen TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, çalışmaları yerinde inceledi.

Beraberindeki heyet ile Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir'e ziyaret gerçekleştiren Genel Müdür Karaman, Eskişehir'in demiryolcuların çok yoğun olarak yaşadığı bir kent olduğunu belirterek, kentin demiryolu ulaşımında önemli bir konumda olduğunu söyledi. "Eskişehir'i İstanbul'a bağladığımızda asıl hat İstanbul, Eskişehir, Ankara ve Konya şekline dönüşecek. Daha sonra Bursa, İzmir, Sivas gibi yeni hatlar oluşacak ve Türkiye'nin 15 büyük vilayeti birbirine bağlanmış olacak." diyen Karaman, bu projelerin orta noktasında bulunan Eskişehir'in çok şanslı olduğunu ifade etti.

Beraberindeki heyet ile Eskişehir'in tarihi ve turistik bölgelerini de gezen Karaman, hızlı tren hatlarında büyük bir ilerleme kaydettiklerini söyledi. Eskişehir – Konya yüksek hızlı treninin vatandaşların ilgisiyle hizmete devam ettiğini kaydeden Karaman,"Burada şuan yaptığımız iş hızlı tren açısından bir üçgen oluşturduk. Türkiye'nin ortasında böyle bir halka oluşturduk. Ankara, Eskişehir, Konya hızlı trenlerimiz çalışıyor ve biz de daha sonra inşallah Eskişehir'i İstanbul'a bağlayan hızlı treni de bu yıl sonunda açacağız." dedi.

Eskişehir'in, Türkiye'nin ortasında bir demiryolu kenti olarak daha da gelişeceğini ifade eden Karaman, Eskişehirlilerden de katkı beklediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami