İstanbul Airshowu Bakan Ahmet Arslan açtı

istanbul airshow ile ilgili görsel sonucu
Açılış törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi, Sierra Nevada Corporation İcra Kurulu Başkanı Fatih Özmen DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Sierra Nevada Corporation İcra Kurulu Başkanı Fatih Özmen, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener katıldı.

Törende konuşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan “Havacılık sektörü bölgemiz birlikteliğinde en önemli dinamo herhalde en önemli anahtar. Havacılık sanayinde yaptığınız 100 birimlik bir yatırım, 300 birimlik bir katma değer üretilmesini sağlayarak diğer sanayi dallarına da katkı sağlıyor. Sanayi üretiminde de bir prestij ve güven ifade ediyor” diye konuştu.

Bakan Arslan, “Uçuş ağımız 3 katı üzerinde büyüdü. Anlaştığımız ülke sayısı 81 iken bugün 166’ya çıktı. Dış hat seferlerimiz, 115 ülkede 282’ye çıktı. Uçak sayısı, 162’den 528’e çıkmış durumda. Bu gelişmenin arkasında, ‘Hava yolu halkın yolu olacak’ politikası çerçevesinde cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın sektöre olan desteği var” dedi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise “Çok zor bir dönemde harika bir organizasyona imza atıldı. Ülkemiz ve dünya havacılığı için gerçekleştirilen bu organizasyonda bulunmaktan mutlulu duyuyoruz. Biz THY olarak dünyanın dört bir yanında bayrağımızı gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz. Havacılıkta yaşanan istikrarlı büyüme 3. Havalimanı gibi mega bir projeyle başka bir boyuta geçecektir. Bizde 3. Havalimanında istikrarlı büyümemizi devam ettireceğiz. Havacılık sektörü için herkes elini taşın altına koyarsa biz bu büyümeyi bir derece daha fazla artırabiliriz diye düşünüyorum. Rakamlarda kıpırdanmalar başladı ve bu bizim içinde geri dönüşün ayak sesleri. Artık 2017’ye umutla bakmalı ve havacılığı daha da geliştirebilmek için çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz” diye konuştu.

Açılş töreninde konuşan TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener THY’nin bir dünya markası olduğu, TAV Havalimanları’nın da kürel bir marka olduğu bu sektördeki üçüncü ayağın ise TR-Jet olacağını ifade etti.

Şener İstanbul Airshow’un gelişmesinin ülke havacılığına doğrudan etki ettiğini belirtirken, bu organizasyonun gerçekleştirilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Kaynak.www.rayhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami