İstanbul geceye döndü, tüm uçuşlar iptal edildi

İstanbul'da beklenen yağış geldi. Dünden bu yana İstanbul için yapılan yağış ve hortum uyarısı kendini ilk olarak Avcılar'da gösterdi. Tüm İstanbul'da hava karardı. Gece gibi oldu. İstanbul'da göz gözü görmüyor. Fırtınanın başlamasıyla trafik durma noktasına geldi.

İstanbul'da şiddetli yağış ve fırtına etkili olmaya başladı. Havanın kararmasıyla sokak lambalarının yandığı kentte, trafikteki araçlar da farları açık seyahat ediyor.

Küçükçekmece E5 karayolunda sağanaktan dolayı yaklaşık 

6 aracın karıştığı hasarlı zincirleme trafik kazası meydana geldi.

 

Avcılar'da bazı rögarlarda aşırı yağmur nedeniyle taşkınlar meydana geldi. Su birikintilerinden dolayı araçlar yol almakta zorlanırken, trafik oldukça ağır ilerliyor.

Yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, köprü ve saçak altlarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalışıyor.

Atatürk Havalimanı'nda tüm uçuşlar durduruldu

Atatürk Havalimanı'nda tüm kalkışlar olumsuz hava şartları nedeniyle durduruldu.

Fırtına koptu, TV, elektrik, internet gitti

Şiddetli yağışlarından İstanbul’da uydu yayınları da olumsuz etkilendi.

İstanbul’un pek çok noktasında vatandaşlar televizyon yayınlarını izleyemiyor.

İstanbul’da elektrik kesintileri de yaşanırken internet bağlantılarında da sorun yaşanıyor.

 

YARIN SABAHA KADAR SÜRECEK

Afet Koordinasyon Merkezi, İstanbul'da beklenen yağış ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, " Son uydu ve Meteorolojik Radar verilerine göre, İstanbul için beklenenın yarım saat içerisinde başlaması tahmin edilmektedir. Yağışlar Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü ve Silivri'nin batı kesimleri ila Zeytinburnu ilçelerimizde kuvvetli şekilde etkili olacak. İlerleyen saatlerde ise tüm İstanbul genelinde etkili olması bekleniyor. Ekipler gece sabaha karşı kanal temizlik çalışmaları yaptı. Yağmurun başlaması ile birlikte muhtemel riskli bölgelerde itfaiye, AKOM, İSKİ, Atık Müdürlüğü ekipleri kritik noktalarda hazır bekletiliyor" denildi.

FIRTINA VE HORTUMA DİKKAT!

Büyükkasapbaşı, vatandaşları, Mevsim itibariyle yer sıcaklığı ve deniz suyu sıcaklığının yüksek olması, üst seviyelerden de 

serin havanın gelmesi nedeniyle yağış anında kısa süreli fırtına ve kıyıya yakın yerlerde de hortum riski yaratması nedeniyle uyardı.

 

TEKİRDAĞ GÖLE DÖNDÜ

'da başlayan gök gürültülü sağanak yağışta pazar yerindeki meyveler, sebzeler yollara saçıldı. Pazar tezgahları, göle dönen yollarda adeta yüzdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami