İstanbul Yenikapı Kruvaziyer Limanı İhalesi 8 Mayıs’ta yapılacak

YENİKAPI LİMAN İHALESİ ile ilgili görsel sonucu
Yenikapı miting alanının yanına yapılacak olan kruvaziyer limanı ihalesi 8 Mayıs’ta yapılacak. İhaleyi alan olursa şirket izinlerin ardından 355 günde işi tamamlayacak.

 Ulaştırma Bakanlığıİstanbul Yenikapı’da kruvaziyer liman projesi yaptıracağına dair açıklamalar yapmıştı. Bakanlık geçtiğimiz gün ihale şartnamesini yayınladı. Yenikapı miting alanının hemen yanına inşa edileceği ihale dosyasında görünen liman için 120 bin metrekare kruvaziyer alanı 30 bin metrekare yolcu salonu inşa edilecek.

570 BİN METREKARE ALAN DOLGUSU YAPILACAK

300 bin metrekare ala dolgu ve havuz yapılacak. 270 bin metrekare yüz ölçümü olan miting alanı da dahil edildiğinde Yenikapı sahilinde 570 bin metrekare alan dolgusu yapılmış olacak.

GÜNDE 20 BİN YOLCU AĞIRLAYACAK

Yılda 2.7 milyon yolcuya hizmet verebilecek şekilde yapılması planlanan liman, en yoğun günlerde 20 bin yolcuyu ağırlayabilecek. Büyük kruvaziyer gemileri için 3 adet yanaşma yeri, orta büyüklükteki kruvaziyer gemileri için 3 adet yanaşma yeri, butik kruvaziyer gemileri için 2 adet yanaşma yeri olmak üzere toplam uzunluğu yaklaşık 3000 m olan 8 adet yanaşma yeri, Kruvaziyer limanın karayolu ve raylı sistem bağlantıları da inşa edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami