İzmir’de toplu ulaşım zammı kapıda!

Fiyatı 155 lira olan mavi kart ile 200 olan aylık limit 180'e indirildi. İETT böylece ulaşıma zam yapmış oldu. Değişiklik İETT'nin internet sitesinden duyuruldu. Karar sonrası İETT ile ESHOT arasında yapılan centilmenlik anlaşması gereği benzer oranda bir zam İzmir ulaşımı için de yapılacak.

İstanbul Elektrik, Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) daha önce 200 olan aylık Mavi kart limitini 180'e indirdi. Daha önce de metrobüslerde aylık akbillerden bir limit indirilirken ani bir kararla ikiye çıkarılmıştı. Şimdi de aylık geçiş limiti 200'den 180'e indirilerek yüzde 10 gizli zam yapılmış oldu.

Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nün aldığı karar 1 Mayıs’ta yürürlüğe girdi. Karar İETT’nin internet sitesinden ilan edildi. İETT sitesinden yaptığı açıklamada ”İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 31 Ocak 2013 tarih ve 2013/1-8 sayılı kararı gereğince 1 Mayıs 2013 tarihinden itibaren toplu taşıma araçlarında kullanılan “Aylık Mavi Akbil”e 155 TL ücret karşılığında 180 geçiş hakkı verildi. Aylık Öğretmen, Öğrenci ve Sosyal Kart kullananlara verilen 200 geçiş hakkında ise herhangi bir değişiklik olmamıştır” dedi.

 

Geçtiğimiz yılın Mart ayında İzmir ve İstanbul Büyükşehir belediyeleri, siyasi malzeme olmaması için, otobüs biniş ücretlerine aynı dönemde zam yapma konusunda anlaşmaya varmıştı. ESHOT'un, İETT'de alınan karar sonrası İzmir ulaşımına zam yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami