Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektörü Duayenlerinden Ali Osman ULUSOY Vefat etti

Trabzon'un önde gelen iş adamlarından ve Trabzonspor'un kurucu üyesi, TTSO Meclis Başkanı  Ali Osman Ulusoy 87 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

İstanbul Acıbadem İnternational Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören Ulusoy, dün sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu. 3 hafta önce grip olduğu gerekçesiyle Trabzon'da hastaneye getirilen Ulusoy'un zatürre olduğu ve tedavi için İstanbul'a götürüldüğü kaydedildi.

Ancak yapılan tüm tedavilere rağmen Ulusoy'un hastalığa direnemediği ifade edildi.

Cenaze namazı yeri değişti.

Ulusoy, yarın öğle namazına İskenderpaşa Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Trabzon'un Ofilçesinde aile kabristanlığına defnedileceği kaydedildi.

Ulusoy Holding şirketler grubundan ise vefatı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekti.

ALİ OSMAN ULUSOY KİMDİR?

Of ilçesi Çamlık beldesinde 1927 yılında doğmuştur. Zehra Ulusoy ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

İlköğrenimini 1938'de tamamladı ve babasıyla birlikte nakliye işinde çalışmaya başladı. Daha sonra nakliye şirketinin başına geçen Ulusoy, çeşitli kurumlarda başkanlık görevinde bulundu.

Ulusoy halen, taşımacılık, otomotiv, konaklama, denizcilik, enerji ve lojistik alanlarında etkinlik gösteren Ulusoy Holding'in yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Ayrıca Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı ve Trabzon Ticaret Odası Meclis (TTSO) Başkanıdır. Bunun yanında, Trabzonspor'un 1967-1968 sezonunda başkanlığını yapmıştır, böylece kulübün ilk başkanı ve kurucularından biri olmuştur.

Ulusoy, Türkiye-İran İslam Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanlığı süresince; İran tarafından uygulanan yakıt farkı ödemesi ve İran için de kamyonlarının Türkiye üzerinden geçişinde uygulanan vergiler gibi sorunlu konularda çözüm için çalışmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami