Mahmutbey Kavşağı Kontak Kapattırıyor

mahmutbey kavşağı ile ilgili görsel sonucu

Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçecek olan ağır taşıtlara saat sınırlaması uygulanmıyor. Bu nedenle de köprüyü geçip kavşağa ulaşan özellikle kamyonların sebep olduğu trafik çift şeritle gişelere doğru yöneliyor. Bu durum zaten yoğun bir bölge olan gişelerde işin içinden çıkılmaz bir hale dönüşmeye neden oluyor. Sabah ve akşam saatlerinde kilometrelerce kuyruk oluşabiliyor.

Bu bölge için tek çözüm olarak yeni yapılan 165 kilometrelik Kurtköy Akyazı arası yol ile 88 kilometrelik Kınalı-Odayeri yolu görülüyor. Bu yollar tamamlanacak olursa araçlar hiç İstanbul’a uğramadan Akyazı’dan Kınalı Kavşağı’na ulaşabilecekler. Bu durumda da şuan mevcut sıkıntının yaşandığı Mahmutbey Kavşağı rahatlayacak. Ancak sorun yolların 2018 sonunda tamamlanacak olması. Bir nebze rahatlatmak adına Mahmutbey Kavşağı’nda serbest geçiş sistemi uygulamasına geçilerek duraklamalar da azaltılmaya çalışılıyor.

Serbest Geçiş Sistemi de HGS ve OGS ile aynı sistemi kullanıyor. Bu sistemde şerit değiştirmeye gerek kalmıyor ve sistem kameraları araç üzerindeki etiketi okumak yoluyla otomatik tahsilat yapıyor. Sıkıntı yaşanması durumunda ise aracın plakasının kayıtlı olduğu OGS ya da HGS’den tahsilat yapıyor. Bu durumda gişelerdeki şerit değiştirmelerden kaynaklanan trafik sıkışıklığının da önleneceği ifade ediliyor.

Kaynak.www.karayoluhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami