Manisa Organize Sanayi Bölgesine, Menemen’den trenle işçi taşıyacak

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Funda Karaboran, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyette bulunan fabrikalarda çalışan Manisa dışındaki işçilerin tren yoluyla Manisa’ya taşınmasına yönelik proje geliştirdiklerini söyledi. Karaboran, işçilerin Menemen’den İZBAN hattı ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi Lojistik Merkezi’ne getirileceğini ve buradan fabrikalara dağılımının yapılacağını söyledi. Karaboran, trenle Menemen’den işçi taşımacılığının Eylül ayında başlayacağını söyledi.

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK
MOSB Menemen’den trenle işçi taşıyacak
Manisa Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Funda Karaboran, yaptığı açıklamasında, İzmir’den Manisa’ya çalışmaya gelen işçilerin ulaşım sorununu çözmek için bir çalışma başlattıklarını söyledi. Bölgedeki istihdam ve işgücüyle alakalı sanayicinin yaşadığı sıkıntılara çözüm bulmak amacıyla işçilere yönelik demiryolu taşımacılığını kullanacaklarını söyledi. Karaboran, İzmir’den Manisa’ya gelen işçi sayısının yoğunluğuna dikkat çekerek, İzmir’de İZBAN hattının kullanıldığı her noktadan personel taşımacılığına yönelik proje geliştirdiklerini söyledi. Karaboran, “Devlet Demiryolları ile proje imzaladık. İkinci demiryolu hattını yapıyoruz. İnşaatı devam ediyor. Peron Ağustos ayı içerisinde tamamlanacak. Demiryolu da aynı zaman içinde tamamlanacak. Bölgenin gelişmesine paralel olarak artan işgücüne destek olmak amacıyla artık personel taşımacılığına geçiyoruz” dedi.

İŞÇİLER LOJİSTİK MERKEZİNE GETİRİLECEK

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Lojistik Merkezi’ne işçilerin demiryolu ile getirileceğini ve MOSB içindeki fabrikalara buradan dağıtım yapılacağını belirten Karaboran, İzmir-Manisa hattı üzerindeki karayolunun da bu sayede biraz olsun rahatlayacağına dikkat çekti.

MENEMEN AKTARMA İSTASYONU OLACAK

Karaboran , “Menemen aktarma istasyonu olacak. Menemen’e kadar çalışan kendi imkanlarıyla gelecek yada firmalar organizasyon yapacak. Menemen’den de bizim Manisa OSB’deki Lojistik Merkezimize 30 dakikada ulaşabilenecek. Hali hazırda 8 kilometrelik bir demiryolumuz var. Sadece yeni bir çatal yapıyoruz. İzmir’den Manisa’ya günlük 27 bin işçi gidiş gelişi var.  Bir moto tren kiralıyoruz. Mototren bir seferde 400-600 kişiyi getirebilecek. Tamamıyla OSB’deki  fabrikaların vardiya sistemine uygun olarak seferler yapılacak” diye konuştu.

SEFERLER EYLÜL AYINDA BAŞLAYACAK

Trenle işçi taşımacılığının Eylül ayında başlayacağının bilgisini veren Karaboran, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile de şehir içinden OSB’ye uzanacak olan demiryolu taşımacılığına yönelik görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Karaboran, iki sistemin hizmete alınmasıyla birlikte hem şehirçi ve şehirlerarası ulaşımın, hem de sanayicinin rahatlayacağını söyledi.

Kaynak.www.manisahabergazetesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami