Mudanya İskelesi Büyükşehir Belediyesine Devredildi

mudanya iskelesi ile ilgili görsel sonucu
Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlar Kurulunun 19 Ekim 2016 tarihi ek kararının ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde iskeleye gelerek alanın Büyükşehir Belediyesine teslimini yaptı.

İskelenin devir süreci hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Bebek, bu devir işlemi ile birlikte iskelenin bütünüyle Büyükşehir Belediyesine geçtiğini ve hizmetlerin de aksamadan devam ettiğini belirtti.

Bebek, "Betonarme iskelenin kesin devri mayıs ayında yapılmıştı. İskelenin bütünlüğünün sağlanması açısından arabalı vapur yanaşma yerinin de Büyükşehir Belediyesine devredilmesi yönünde Bakanlar Kurulu geçtiğimiz ay ek bir karar almıştı. Bu karar uyarınca çalışmaların tamamlanmasının ardından bu alanın da kesin devri yapılmış oldu. İskele tümüyle Büyükşehir Belediyesi yönetiminde hizmetlerine devam edecek. Halkımıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

1950'li yıllarda devlet imkanlarıyla yapılan Mudanya Betonarme İskelesi, Bakanlar Kurulunun 12 Ekim 2015 tarihli kararı ile Büyükşehir Belediyesine devredilmişti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü de 20 Mayıs 2016'da söz konusu iskelenin Büyükşehir Belediyesine kesin devrini yapmıştı. Bu iskeleye ek olarak 1970'li yıllarda yapılan ve halen BUDO gemilerinin kullandığı arabalı vapur yanaşma yerinin de Bakanlar Kurulunun 19 Ekim 2016 tarihli ek kararı ile Büyükşehir Belediyesine devri kararlaştırılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami