Ramazan Ve Kurban Bayramı Tatili Süresince Artan Yolcu Taşımalarını Karşılamak Amacıyla Süreli Olarak Ortak Taşıma Izni Verildi.

otogar yolcu ile ilgili görsel sonucu

T.C Ulaştırma ve Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ramazan ve Kurban Bayramı tatili süresince aratan yolcu trafiğinin karşılanması amacıyla ve bir sorun yaşanmaması amacıyla tedbiren bir Genelge yayınlayarak  tarifeli ve düzenli sefer yapan şehirlerarası
otobüs işletmelerine bayram süresince B2 ve D2 türü yetki belgeli işletmelerinotobüslerini sözleşme yaparak kullanma imkanı sağladı.

Şehirlerarsı tarifeli ve düzenli sefer yapan işletmeler yolcu talebi olması halinde grup ve turizm taşımacılığı yapan otobüsleri her iki bayram süresince kullanabilecekler.
Dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da şehirlerarası yolcu taşıyan işletmelere bu kolaylık sağlanmış oldu.  Bu yıl otobüs ile bayram ziyaretine yolculuk yapacak vatandaşların sıkıntı yaşamayacakları öngörülüyor.

Otobüs işletmelerinden alınan bilgiye göre 23-24  Haziran gidiş 27 Haziran Tarihlerinde yoğunluk olacağı bu nedenle yolcuların  biletlerini önceden almaları öneriliyor. Ayrıca Kurumsal işletmeleri tercih etmeleri Otogar ve yolcu terminalleri dışından kalkış yapan kaçak ve korsan taşımacılara itibar etmemeleri özellikle bilet fiyatı ucuz diye bu tür taşıma araçlarını tercih etmemeleri ayrıca can ve mal emniyeti açısından önem arz etmektedir.Yolcularımızın  mağdur olmamaları açısında uyarı mahiyetinde belirtmek isteriz,İnternetten satın alına biletlerin rezervasyon kaydının işletmeden çağrı merkezinden ve terminalden sorgulasınlar, bu yıl ramazn bayramı tatilinin kısa olması nedeniyle otobüs bileti sıkıntısı olmayacağı belirtilmekte ve bu husuların sektör temsilcileri tarafından kamuoyuna iletilmesi istenmektedir.

İlgili genelgeye ulaşabilirsiniz.
http://www.kugm.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/Belgelik/Mevzuat/y_genelgeler/20170608_123616_2769_1_64.pdf

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami