Salı Pazarı ihalesi sonuçlandı; kazanan en yüksek teklifi veren DOĞUŞ Grubu oldu

 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ihalede Doğuş Holding A.Ş., Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş., Polimeks-Folkart-Sembol Ortak Girişim Grubu, Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Global Yatırım Holding A.Ş.-Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.-Delta Proje İnşaat Turizm ve Sanayi A.Ş. Ortak Girişim Grubu teklif verdi.

DOĞUŞ HOLDİNG 702 MİLYON DOLAR İLE İHALEYİ KAZANDI

Elemeli turların ardından ilk elenen Polimeks-Folkart-Sembol Ortak Girişim Grubu olurken, ikinci elemede Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. elendi. 

Kalan üç grubun yarıştığı açık arttırma safhası 701 milyon ABD Doları ile başlarken Doğuş Holding 702 milyon dolarlık teklif verdi. 

Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş. ve Global Yatırım Holding A.Ş.-Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.-Delta Proje İnşaat Turizm ve Sanayi A.Ş. Ortak Girişim Grubu ise arttırımda bulunmadı. Böylece ihaleyi Doğuş Holding kazandı.

"350-400 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPACAĞIZ"

Doğuş Holding CEO'su Hüsnü Akhan ihalenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 350-400 milyon dolarlık bir inşaat yatırımı öngördüklerini ifade eden Akhan, bölgenin dokusuna uyacak bir yapılaşma gerçekleştireceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami