San Farancisco Yolcu Uçağı Düştü

Seul'dan kalkan Güney Kore'nin Asiana Havayolları'na ait Boeing 777 tipi yolcu uçağı ABD'deki San Francisco Uluslararası Havalimanı'na acil iniş yapmak isterken belirlenemeyen bir nedenle pistten çıktı.
308 kişiyi taşıyan uçak uçak parçalanmadı ancak kuyruk kısmı koptu ve yangın çıktı. Çıkan yangın yüzünden uçağın motor kısmında ve tavanında ciddi hasar oluştu. 2 kişinin öldüğü 61 kişinin de yaralandığı ileri sürüldü ancak bu bilgi gecenin geç saatlerine kadar teyit edilemedi.

 

Federal Havacılık Sözcüsü Lynn Lunsford, Güney Kore'nin başkenti Seul'dan ABD'ye sefer yapan uçağın iniş sırasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı San Francisco Uluslararası Havaalanı'na düştüğünü açıkladı. Uçakta 292 yolcu ile 16 mürettebat bulunduğu belirtildi. Görgü tanıkları tarafından çekilen ve video paylaşım sitelerine yüklenen videolarda, yolcuları acil çıkış kapılarından atlayarak yanan uçaktan kurtulmaya çalıştığı görüldü. Havaalanı tüm uçuşlara kapatılırken uçakların Los Angeles Havalimanı'na yönlendirildiği bildirildi. ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu (NTSB), uçağın düşüş nedeninin araştırılması için bir ekibi olay yerine gönderdi. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami