Şanlıurfa GAP Havalimanı’na Ulaşım kolaylaşıyor.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısının üçüncü birleşimini gerçekleştirdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şanlıurfa İl Müdürlüğünde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonundaki birleşime Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlık yaptı.

Suruç'taki olaylar yüzünden ilk iki birleşime katılmayan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri dünkü birleşime katıldılar ancak bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin cenazelerine katılacaklarını belirterek toplantıyı terk ettiler. Toplantının başında söz alan Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Emrullah Cin, saldırıyı vahşice ve barbarca nitelendirdi. Meclis çalışmalarının aksamaması ve yapılan çalışmalara yardımcı olmak için geldiklerini kaydeden Cin, olayla ilgili olarak yas ilan ettiklerini söyledi. Cin'in konuşmasının ardından DBP'li meclis üyeleri toplantıdan ayrıldı.

Oturum başkan Kaytan ise olayı daha ilk andan itibaren kınadıklarını söyledi. Daha sonra AK Parti'li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tepe ve Saadet Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Yusuf Aktaşoğlu da "DBP'li arkadaşların yası sadece onların yası değil, bütün Türkiye'nin yasıdır" diyerek birleşimin bitirilmesini önerdi. Oturum başkanı Kaytan, önemli bir iki maddeyi görüştükten sonra oturumu kapatacağını söyledi.


ULAŞIMI HAVAŞ SAĞLIYOR

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. GAP Havaalanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı sağlamak için otobüs hattı tahsis edilmesi konusu görüşüldü. Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Alagöz tarafından gelen ilgili yazıda, "GAP Havaalanı ile şehir merkezi arasında bagajlı, klimalı 5 adet araç ile Ulaşım Daire Başkanlığı'nın belirlediği standartlarda taşımacılık yapmak üzere 5212 sayılı kanununun 26. Maddesine istinaden 10 yıllığına, yıllık toplam 5 bin bedel ile BELSAN İmar A.Ş.'ye verilmesi hususunu büyükşehir belediye meclisine havale edilmesini olurlarınıza arz ederim" ifadelerine yer verildi. AK Parti'li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tepe tahsis edilecek 5 araç sayısının az olduğunu ve bunun 10'a çıkarılmasını teklif etti. Oturum başkanı Kaytan, şu anda havaalanına ulaşım hizmetini Havaş'ın sağladığını, bunun yanında birçok büyükşehirde havaalanlarına ulaşım hizmetlerinin belediyeler tarafından sağlandığını ve bunun memnuniyet verici olduğunu söyledi. Söz konusu talep oy çokluğuyla kabul edildi ve oturum başkanı Kaytan birleşimi kapattığını söyledi. Meclis bugün saat 14:00'de yeniden toplanacak.

Havaş şu anda havaalanına 10 TL ulaşım bedeli alıyor. Büyükşehir otobüs tahsis etmesiyle ulaşım ücretlerinin düşmesi bekleniyor. (Gazeteipekyol)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami