Şehirlerarası Otobüs bilet Fiyatlarında indirime gidildi.

Ulaştırma Bakanlığı, karayolu taşımacılığında tavan fiyatları yeniden belirleyerek yüksek ücretlerin önüne geçti

Kovid-19 salgını sonrası uzun süre yolcu taşımacılığı yapamayan şirketler, yasağın kalkmasıyla birlikte seferlere başladı ancak fiyatlar fahiş seviyelere ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tavan fiyat uygulamasında değişikliğe gitti. Eski tarifeye göre 500 TL olan otobüs bileti, yeni tarifede 375 TL’ye satılacak.
Karayoluyla yolcu taşımacılığı alanında uygulanacak taban/tavan ücret tarifesi yeniden belirlendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kovid-19 tedbirlerinde normalleşme takvimine girilmesiyle daha önce 31 Temmuz’a kadar uygulanacağı bildirilen tebliğde değişikliğe gitme kararı aldı.Bakanlığın konu ile ilgili tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, düzenlemeyle vatandaşların daha uygun fiyatlarla yolculuk yapabilmesini sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.
Yeni Tavan Fiyat Tarifesi

12 Haziran 2020 CUMAResmî GazeteSayı : 31153
TEBLİĞ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından:KARAYOLUYLA YOLCU TAŞIMACILIĞI ALANINDA UYGULANACAKTABAN/TAVAN ÜCRET TARİFESİ HAKKINDA TEBLİĞDEDEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

MADDE 1 – 14/5/2020 tarihli ve 31127 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Karayoluyla Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Taban/Tavan Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğin EK-1’i ekteki şekilde değiştirilmiştir.
MADDE 2 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yürütür.Tebliğin Yayımlandığı Resmî Gazete’ninTarihiSayısı14/5/202031127

Eki için tıklayınız

Bakanlık fahiş fiyatlara el attı! Yolcu taşımacılığında yeni tarife vatandaşı rahatlatacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami