SunExpress 2015’te dış hatlarda 16 yeni noktaya uçacak


Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress yurtdışı uçuş ağını genişletiyor. 2015 yaz sezonuyla beraber İzmir ve Antalya'dan Avrupa'da toplam 16 yeni noktaya daha uçmaya başlayacak olan SunExpress, bu yaz sezonuyla beraber, Antalya, İzmir, İstanbul, Adana, Alanya/Gazipaşa, Ankara, Bodrum, Dalaman, Elazığ, Gaziantep, Kayseri, Konya, Samsun, Şanlıurfa ve Trabzon'dan yurt dışına haftada 482 uçuş gerçekleştirecek. 

SunExpress, İzmir'den mevcut 30 yurt dışı hattının yanı sıra, 2015 yaz sezonunda Belçika'da Brüksel, İtalya'da Roma ve Milano, Fransa'da Toulouse, Azerbaycan'da Bakü ve İngiltere'de Londra'ya da uçmaya başlayacak. 2015 yaz sezonuyla beraber İzmir'den uçtuğu ülke sayısını 14'e çıkaracak olan SunExpress, Fransa, Avusturya, Belçika, İsviçre, Almanya, Danimarka, Finlandiya, İtalya, Hollanda, Norveç, İsveç ve Azerbaycan'a tarifeli olarak, İrlanda ve Polonya'ya ise full charter olarak uçacak. İzmir'den yurtdışına uçtuğu mevcut hatlarda ise frekans artışına giden şirket, İzmir'den Avrupa'da 14 ülkede 36 dış hat noktasına haftada 123 uçuş gerçekleştirecek. 

SunExpress, 2015 yaz sezonuyla beraber, Avrupa'da 10 yeni noktaya uçmaya başlayacak. Antalya'dan yurtdışına gerçekleştirdiği mevcut 38 destinasyonun arasına tarifeli olarak Paris CDG, Strazburg, Lyon, Nantes, Cenova, Memmingen, Kopenhag, Lüksemburg, Amsterdam ve Stokholm'ü; charter olarak ise İzlanda'da Keflavik, Kosova'da Priştina, Polonya'da ise Gdansk, Kattowice, Krakow, Poznan, Szwederowo ve Varşova'yı ekleyecek olan SunExpress, toplamda Antalya'dan 12 ülkede tam 48 dış hat noktasına haftada 267 uçuş gerçekleştirecek. 

"BU YIL İLK DEFA AVRUPA DIŞINDA BİR BÖLGEYE DE UÇACAĞIZ"

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu, SunExpress'in Türkiye'nin 15 şehrini Avrupa'nın 65 noktasına bağladığını belirterek, "SunExpress'in her yıl daha da büyüyor" dedi. SunExpress'in Türkiye ile Avrupa arasında hem turistik hem de Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımız açısından tarifeli seferlerimizle en büyük taşıyıcı olduğunu belirten Çizmecioğlu, "İzmir'i bu doğrultuda 2012'de zaten HUB'ımız olarak ilan ettik ve bu yolda ciddi mesafe kaydettik. İç hatlarda İzmir'i İstanbul ve Antalya'yla beraber 13 Anadolu kentine bağlıyoruz. Önümüzdeki yaz sezonuyla beraber İzmir'den dış hatlarda uçtuğumuz ülke sayısı 14, destinasyon sayısı ise 36 olacak. İzmir ile ilgili bir diğer konu ise Azerbaycan'a uçmamız. Yaz sezonuyla beraber İzmir'den Avrupa dışında ilk defa başka bir bölgeye, Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'ye uçmaya başlayacağız" dedi.

"BİZ DE ANTALYA İLE BÜYÜYORUZ"

Çizmecioğlu, "Akdeniz ve Ege'ye tarifeli uçuşlar ile yaz kış en fazla turist getiren havayoluyuz. 25 yıldır başta Antalya olmak üzere Akdeniz ve Ege'ye turist taşıyoruz. Bu doğrultuda Antalya'nın gelişen potansiyeliyle beraber biz de Antalya'da büyüyoruz. 2015 yaz sezonunda Antalya'dan Avrupa'da 10 yeni destinasyona uçacağız. Antalya'dan uçtuğumuz ülke sayısı 12, destinasyon sayısı ise 48 olacak" dedi.

Kaynak.www.turizmdebusabah.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami