TCDD’den ‘Hızlı Tren’ açıklaması


Dün gece saat 20.00 sıralarında İzmit Köseköy ile Dilovası Tavşancıl arasında Yüklek Hızlı Tren Hattı'nda elektrik arızası nedeniyle hat kesilmesi sonucu 3 trenin yolda kalması ve bunların İzmit ile Köseköy istasyonları arasında motorinli lokomotiflerle çekilmesine yönelik haberle ilgili olarak TCDD Basın Müşavirliği'nden açıklama geldi.

3 trenin yolda kaldığı, arızanın ancak sabah saatlerinde giderilebildiği, birçok yolcunun da tedirgin olup seyahatine karayoluyla devam etme kararı aldığı olayla igili olarak ilk haberlerde yolcuların otobüslerle istasyonlar arasında nakledildiği yer almıştı. Bazı yayın organlarında bu yönde çıkan haberlerle ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Dün gece İstanbul’dan kalkan Yüksek Hızlı Tren, İzmit Gar’dan şiddetli fırtınadan kaynaklanan kısa süreli enerji kesintisi nedeniyle bekletilmiş, gerekli tedbirler alındıktan sonra hatta enerji verilerek seferine devam etmiştir. Basında iddia edildiği gibi trenden trene veya otobüs ile her hangi bir aktarma yapılmamıştır. Yolcular aynı trenle Ankara’ya gelmişlerdir."

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami