Thomas Cook Gazipaşa’dan Stockholm uçuşlarına başladı

TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, Thomas Cook Scandinavia Havayolları'nın İsveç'in başkenti Stockholm'den başlattığı karşılıklı seferlerin ilkiyle gelen 177 yolcusunu karşıladı. Airbus A 320 tipi uçakla gerçekleşen ilk sefer için Gazipaşa Havalimanı'nda havacılık geleneği olan su takı ile karşılama töreni düzenlendi. Saat 13.00'te Gazipaşa'ya inen uçak Gazipaşa Havalimanı'ndan Stockholm'e 179 yolcusuyla saat 14.15'te havalandı.


TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, konuyla ilgili açıklamasında "Alanya ve bölgesi için önem taşıyan Gazipaşa Havalimanımızın hak ettiği yere gelmesi için gerçekleştirdiğimiz çalışmaların olumlu sonuçlarını görmeye devam ediyoruz. Gazipaşa'dan Thomas Cook Scandinavia'nın başlattığı ve haftada bir kez gerçekleştireceği karşılıklı doğrudan seferlerden büyük memnuniyet duyuyoruz. İş birliğimiz ile Thomas Cook'un başka ülkelerden de havalimanımıza direkt seferler düzenlemesini bekliyoruz. Gazipaşa, Alanya ve bölgemizin turizmine hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

Thomas Cook Scandinavia, Jet Time, Pegasus, SAS, Small Planet, Corendon Havayolları, Transavia ve Tailwind Havayolları Gazipaşa Havalimanı'na seferler için izin almış bulunuyor. Gazipaşa'ya 2013 yaz sezonunda B737-300, B737-400, B737-700, B737-800 ve A320 ile A319 tipi uçaklar iniş-kalkış yaptı.

Gazipaşa Havalimanı'ndan Danimarka'nın Kopenhag, Billund ve Aalborg, Hollanda'nın Amsterdam ve Eindhoven, Norveç'in Oslo, İsveç'in Stockholm ve Goteborg, Belçika'nın Brüksel, Polonya'nın Varşova, Çek Cumhuriyeti'nin Pardubice ve Litvanya'nın Vilinus olmak üzere 8 ülkede 12 noktaya doğrudan uçuşlar gerçekleştiriliyor. Pegasus'un her gün gerçekleştirdiği İstanbul bağlantılı uçuşlarla da yolcular yurtiçinde 17,  yurtdışında da 32 noktaya erişebiliyor.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami