THY’nin Engelli Yolcu İndirim Uygulaması Hakkında Duyuru.

uçak engelli yolcu ile ilgili görsel sonucu
THY ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında bir müddettir yürütülmekte olan çalışmalar çerçevesinde THY’nin “Engelli Yolcu İndirim Uygulaması” devreye girmiş ve Türk Hava Yolları ve Anadolujet Türkiye çıkışlı iç hat ve dış hat seferlerinde, engelli yolcularımıza uygulanan indirimde her uçuş için gerekli olan belge ibraz zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır.

Geliştirilen proje kapsamında engelli yolcularımız Miles&Smiles üyesi olup, bir defaya mahsus olmak üzere aşağıda belirtilen engelli belgelerinden biri ile sisteme kayıt yaptırması durumunda iç hat biletlerde %20, dış hat biletlerde %25 indirimden faydalanabileceklerdir.

Belge olarak;

• Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü (T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı)’nden alınan engelli kimlik kartı,

• Tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınan %40 ve üzeri engelli sağlık kurulu raporu, • “Engelli” ibaresi bulunan nüfus cüzdanı kabul edilecektir.

01.02.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, engelli yolcularımız, Türk Hava Yolları Satış Ofisleri ile Türkiye’deki anlaşmalı seyahat acentelerimize (Troya, Quickres acenteleri (websagent hariç) ve Kolay Bilet acentelerimiz) giderek veya https://p.turkishairlines.com/…/bilgiedin/musteri-iliskileri linkinden geri bildirim formunu doldurduktan sonra Türk Hava Yolları Çağrı Merkezi üzerinden engelli indirimli bileti düzenletebileceklerdir.

Acenteye giden yolcu için yapılması gereken işlemler;
• Yolcunun engelli belgesi taranarak acentedestek@thy.com adresine gönderilecek,

• Acente Destek ekibi tarafından gerekli sistemsel tanımlar yapılıp acenteye geri dönüş sağlandıktan sonra, acente yolcuya indirimli bilet düzenleyebilecektir.

Uygulanacak Ücretler:

* İç hat biletlemeler için; Miles&Smiles kart numarası “FQ*SB” komutu ile PNR’a doğru ve eksiksiz olarak kayıt edilerek, ekonomi ve business kabin ücretleri (promosyon ücret seviyeleri hariç) üzerinden %20 oranında indirim uygulanacaktır.

* Türkiye çıkışlı dış hat biletlemeler için; Miles&Smiles kart numarasının “FQBB*DIS” komutu ile PNR’a doğru ve eksiksiz olarak kayıt edilerek, ekonomi ve business kabin ücretleri (ücret notunda indirimli bilet düzenlenmesine izin verenler için) üzerinden %25 oranında indirim uygulanacaktır.

Engelli indirimi;

* Aktarmalı seferlerde de uygulanacak olup, diğer indirimler ile birleştirilemeyecektir.

* Refund/reissue işlemine izin verilecek olup, diğer uygulama koşulları için orijinal ücret kuralları geçerlidir.

Beraber seyahat etmek koşuluyla engelli yolcularımızın refakatçileri için de indirimli bilet düzenlenebilecek olup bunun için; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından engelli yolcuya verilen refakatçi kartının veya “refakatçi hakkı” olduğunu gösteren engelli belgesinin ibraz edilmesi neticesinde yalnızca
Türk Hava Yolları Satış Ofislerince düzenlenebilecektir Ancak Bu yolcularımızın da belge ibrazı gerekmeksizin indirimli uçuş gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayacak sistemsel altyapı çalışmalarımız devam etmektedir.

  • THY’nin "Engelli Yolcu İndirim Uygulaması" Hakkında Duyuru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami