Türkiye-Avusturya KUKK Toplantısı 20-21 Mayıs 2014 tarihlerinde Karayolu Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı V. Hüseyin YILMAZ başkanlığında Viyana’da yapılmıştır.

Söz konusu toplantıda alınan kararlar sonucunda, 2007 yılından itibaren ilk kez geçiş belgesi kotalarında önemli oranda artış sağlanmıştır. Buna göre, tüm geçiş belgeleri tektip geçiş belgesi olarak belirlenmiş;18.000 adet olan kota 21.000 adede çıkarılmış, Trieste’de yerleşik çekicilerle Avusturya’ya yönelik taşımalar için tahsis edilen 900 adet geçiş belgesi ödül sisteminden bağımsız ayrı bir kota halinde belirlenmiştir. Bunun yanı sıra ödül belgesi sistemi basitleştirilmiş ve Ro-La trenlerinin kullanımı için verilen ödül belgelerinin verilme koşulu her 2 tren kullanımı için 1 ödül belgesi yerine her 3 tren kullanımı için 2 ödül belgesi şeklinde yeniden
Ayrıca Ro-La tren istasyonlarında taşımacılarımızın uzun süre beklemelerinin önüne geçmek amacıyla konunun incelenmesi için Avusturya demiryolu şirketi Rail Cargo Austria ile taşımacılarımızın temsilcilerinin yer alacağı bir çalışma grubu oluşturulması kararlaştırılmıştır.

Toplantı protokolü için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami