Uçak Biletlerine Tavan ücret ücret zorunluluğu geliyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, uçak bileti fiyatları için yeni düzenlemeye gidileceğini açıkladı. Buna göre, uçak bileti fiyatları belirli bir standartın üzerinde satılamayacak.

Tatil günleri ve özellikle bayram günlerinde normal fiyatlarının 3-4 katına çıkan uçak bileti ücretleri yolcuların en çok şikayet ettiği hususların başında geliyor. Bayram tatilleri başta olmak üzere özel günlerde çok yüksek miktarlara ulaşan bilet fiyatları, yolcuları isyan noktasına getiriyordu. Bu durum karşısında önlem alma kararı alan Bakanlık, yeni bir düzenlemeye gidecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni sisteme göre; uçak biletleri belirlenen fiyatın üzerinde satılamayacak. 

Karayollarında böyle bir uygulamanın olduğunun altını çizen Yıldırım, buna benzer bir uygulamanın havayollarında da hayata geçirileceğini ifade ederek, özel günlerdeki yüksek fiyat uygulamasının önüne geçileceğini ve belirlenen bir standartın üzerine çıkılamayacağını müjdeledi. 

Bakan Yıldırım, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün düzenleme ile ilgili olarak çalışmalara başladığını açıkladı.

Düzenlemenin kısa bir süre sonra hayata geçirilmesi planlanıyor.

3. havalimanı konusuna da değinen Yıldırım; “Dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesini kamu özel sektör ortaklığıyla gerçekleştirmek üzere ihalesini yapmıştık. Şu anda sözleşme taraf işlemi tamamlandı. Bu arazi bilindiği gibi kömür çıktılarından bir arazi. Dolayısıyla arazide ciddi bir örselenme var. Bu sadece iş makinelerinin girip yapabileceği bir iş değil,bunun için özel ekipman siparişi verildi. Ormanla ilgili kamulaştırma ile ilgili de diğer hazırları biz bir yandan yürütüyoruz. Bütün bunlar bittikten sonra çalışmalara başlanacak. Aslında fiilen başlandı denilebilir. Planlı bir titiz bir çalışma takvimiyle hazırlıklar sürüyor. Biz de bu konuda zaman kaybına meydan vermemek için her türlü katkıyı sağlıyoruz. İlk etabın tamamlanması 42 ay olacak. Ondan sonra ihtiyaca göre 1-2 etap daha devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami