Ulaştırma Bakanı Arslan’dan 3. Köprü ve Haydarpaşa açıklaması…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün geçiş ücretleri ile ilgili tartışmalara noktayı koydu.

Köprünün uluslararası bir proje olduğu için ihaleye çıkarken dolar bazında çıkıldığını belirten Arslan, "Vatandaş ücreti dolarla ödemeyecek, TL ile ödeyecek" dedi.

GEÇİŞ ÜCRETİ SENE SONUNA KADAR GEÇERLİ

İşte Bakan Ahmet Arslan'ın açıklamaları…

"(Yavuz Sultan Selim Köprüsü araç geçiş ücreti) Proje, uluslararasıdır ve bu yüzden ihaleye çıkarken dolar bazlı çıkılmak zorunda. Burada 1 Ocak tarihli dolar kuru esas alınacak ve Türk lirasına çevirilecek. İnsanlarımız buradan dolarla geçmeyecekler, sadece hesaplama dolar bazlı. Şu anda, köprüden otomobiller 9 lira 90 kuruşa, kamyonlar ise 21 lira 29 kuruşa geçebilecek. Bu rakam sene sonuna kadar geçerli olacak."

PROJELERDE AKSAMA YOK, BAZILARI ERKEN BİTECEK

"Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz. Bu, büyüyen, güçlenen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ve sonraki hedeflerine sağlıklı yürümesini getirecek."

HAYDARPAŞA, TREN GARI OLARAK HİZMET VERECEK

"Haydarpaşa Garı, yüksek hızlı trenlerle birlikte İstanbul'a, İstanbullulara ve ülkemize tren garı olarak hizmet vermeye devam edecek."

3. HAVALİMANI İLE İLGİLİ FİNANS SIKINTISI YOK, OLMAZ DA

"15 Temmuz darbe girişimi dahil hiçbir şey, İstanbul 3. Havalimanı Projesi'ni etkilemedi. İstanbul 3. Havalimanı ile ilgili herhangi bir finans sıkıntısının olmadığını, olmayacağını, insanlarımız bilsin. 3. Havalimanı planladığımız ve öngördüğümüz gibi gidiyor. İnşallah 2018'in ilk çeyreğinde 90 milyon yolcuya hitap eden ilk etabını açacağız." 

Kaynak.www.internethaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami