Ulaştırma,Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Sınavı Duyurusu

Ulaştırma,Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı
Mesleki Yeterlilik Sınavı
Duyurusu
Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği hükümleri gereğince Mesleki Yeterlilik Sınavı 12 Temmuz 2014 tarihinde saat 10:30 da Bakanlığımız Bölge Müdürlüğünün bulunduğu Adana, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Sivas ve Trabzon illerinde yapılacaktır.

Mesleki Yeterlilik Sınavına toplam 141.730 kişi katılacaktır.

Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği çerçevesinde,

1- Mesleki Yeterlilik Eğitimi vermek üzere Bakanlığımızca yetkilendirilen eğitim merkezlerinde 22 Nisan 2014 günü saat 21.00’e kadar eğitimlerini tamamlayarak, SRC 1, SRC2, SRC3, SRC4, SRC5, ODY ve ÜDY Türlerinden sınava girme hakkı kazanan ve müracaat tarihleri içerisinde Mesleki Yeterlilik Sınavına müracaatta bulunan kişilerden en geç 16 Mayıs 2014 tarihi mesai saati sonuna kadar sınav ücretini yatırmış olanlar,

2- Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliğinin 8 inci maddesi kapsamında; eğitimden muaf olup, doğrudan sınava girme hakkı olanlar ODY ve ÜDY Türlerinden, Bakanlığımız Bölge Müdürlüklerine müracaat tarihleri içerisinde Mesleki Yeterlilik Sınavına müracaatta bulunan kişilerden en geç 16 Mayıs 2014 tarihi mesai saati sonuna kadar sınav ücretini yatırmış olanlar,

tercih ettikleri sınav merkezlerinde sınava gireceklerdir.

Adaylar, sınav giriş belgelerini http://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile veya sertifikalarını aldıkları eğitim kurumları aracılığıyla http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirler. Adaylara ayrıca posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava gelirken sınav giriş belgeleri ile resimli kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Söz konusu belgeleri ibraz etmeyenler sınava giremezler. 

Sınav giriş belgesindeki fotoğraf kendisine ait olmayan adaylar giriş belgelerinde belirtilen diğer bilgiler kendilerine ait olsa bile sınava alınmayacaklardır. 

Bakanlık gerektiğinde sınav tarihinde değişiklik yapabilir. 

Mesleki Yeterlilik Sınavı test usulü yapılacak olup, sınav süresi 60 dakikadır. Sınavdan 60 puan ve üzeri alanlar başarılı oldukları sınav türüne ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır.

Sınav sonucuna itirazlar Mesleki Yeterlilik Sınav sonucunun ilan edildiği tarihi takip eden günden başlayarak 15 gün içerisinde sınava giren kişi tarafından yazılı olarak Bakanlık evrak kaydına giren itirazlar dikkate alınacaktır. Sözlü ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

İlgililere duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami