Yapımı 50 yıldır gündemdeydi ve sonunda bitti!

Beraberinde Vali Yılmaz Arslan ve AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ile Toplu Konut İdaresince (TOKİ) emekliler için Kuyubaşı köyünde yaptırılan konut inşaatını gezen Bakan Şimşek, "Türkiye'de TOKİ adam gibi işini takip edecek, müteahhit de adam gibi iş yapacak. Yapımı yüzde 10 oranında tamamlanan bin 472 konut sayesinde burası adeta ilçe olacak" dedi.

BATMAN-MARDİN ARASI 50 KM KISALDI

Batman-Mardin arası Kantar Köprüsü ile 50 km kısaldı. 45 köy, Kayapınar Beldesi, Savur İlçesi burayı kullanacak

Daha sonra Gercüş ilçesine geçen Bakan Şimşek, Kantar köyünde Dicle Nehri üzerinde yapımı tamamlanan 480 metre uzunluğundaki köprüde inceleme yaptı.

Şimşek, 480 metre uzunluğunda, 60 metre yüksekliğindeki köprünün yapımının 50 yıldır gündemde olduğunu işaret ederek, köprünün tamamlanması nedeniyle sevinçli olduklarını kaydetti.

Gazetecilerin emlak vergisi konusunda Maliye Bakanlığının çalışma yapıp yapmadığına ilişkin sorusu üzerine Şimşek, bu verginin belediyeler tarafından toplandığını söyledi.

Şimşek, bu konuda belediyelerin keyfi uygulamalarının olduğunu dile getirerek, "Birçok şeyi etkilediği içim matrahının saptanması gerekir. Bu nedenle yakın zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çalışma yapmamız gerekir ancak henüz o noktada değiliz" ifadesini kullandı.

 

Kaynak: AA

Haber.www.haber7.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami