Yeni Volkswagen Tiguan

Yeni 2016 VW Tiguan, Frankfurt Otomobil Fuarı 2015’te tanıtılıyor. MQB platformlu bu kompakt SUV, eskisinden 50 kg’a kadar daha hafif. Eskisinden 60 mm daha uzun, 30 mm daha geniş olan Tiguan’ın yüksekliğiyse 33 mm azaltılmış. 77 mm’lik artışla 2681 mm’ye ulaşan dingil mesafesiyle de otomobil eskisinden daha oturaklı bir görünüme sahip. Dış ölçülerle birlikte iç mekan genişliği de eskiye göre artan Tiguan’ın 615-1665 lt’lik bagaj hacmi eskisinden daha iyi.

Otomobilde güçleri 115 HP ile 240 HP arasında değişen, dördü dizel, dördü benzinli 8 motor seçeneği sunulacak. Otomobilin kapsamlı teknik özellikleri henüz açıklanmamış olsa da yakıt tüketiminde yüzde 24’e varan iyileştirmeler olacağı belirtiliyor. Önden çekişli ve 4Motion 4 tekerlekten çekişli versiyonların bulunacağı 2016 VW Tiguan, bazı modellerinde 2500 kg’a kadar römork çekme kapasitesine sahip.

VW gamındaki modern güvenlik ekipmanlarının tamamının sunulacağı otomobilde ayrıca Android ve Apple akıllı telefonların entegre edileceği bir ara yüz de yer alacak. İlk etapta 5 kişilik gövde tipi ile yollara çıkacak yeni VW Tiguan’ın bazı ülkelerde 7 koltuklu versiyonu da satılacak. Haber yayına verildiğinde aracın Türkiye satış tarihi ve fiyatı açıklanmamıştı.
2007 yılında yollara çıkan ilk nesil Tiguan toplamda 2 milyon 640 bin adetlik satışa ulaşmıştı.

Kaynak.www.sabah.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami