Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü Eğitim Seminerleri Devam Ediyor.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı programı öğrencilerine yönelik 04.04.2013 tarihinde Sultandağı Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan Madeni Yağlar konulu eğitim semineri OPET Petrolcülük A.Ş. Teknik Eğitim Uzmanı Hüseyin KÜLEKÇİ tarafından gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen seminerde Otobüs Kaptanlığı öğrencilerine taşıt motorlarında kullanılan madeni yağların; çalışan motordaki hareketli metal parçaların yağlanması ile sürtünmelerin azaltılması, ısınan hareketli parçaların soğutulması ve optimum yakıt tüketimi ile yakıt tasarrufuna olan etkileri gibi konular anlatıldı. Seminer sonunda Otobüs Kaptanlığı öğrencilerine OPET yetkilisi Hüseyin KÜLEKÇİ tarafından katılım sertifikası verildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokul Müdürü ve Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kemal KARAYORMUK Otobüs Kaptanlığı bölümününün mayasında özel sektör-üniversite işbirliğinin bulunduğunu ifade etmiştir. Tutan mayanın karayolu yolcu taşımacılığına taraf olan tüm özel sektör kuruluşları ile ileri işbirliğinin güçlendirilerek sektördeki deneyimli yöneticilerin bilgi ve tecrübelerini Otobüs Kaptanlığı öğrencilerimizle paylaşarak kamu ve özel sektörün talep ettiği nitelikli kaptanların yetiştirilmesine katkı sağladığını ve benzer eğitim seminerlerin devam edeceğini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami