AIRSHOW 2014 İstanbul’da Başladı


ISTANBUL AIRSHOW 2014, Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı bugün saat 10:00'da, İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda kapılarını 10. kez açtı.


28 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak fuar, dünyanın en önemli sivil havacılık platformları arasında yer alıyor.

Ulaştırma Bakanlığı, Sivil Havacılık ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlükleri desteğinde; Türk Hava Yolları, TAV Havalimanları Holding ve Türk Hava Yolları Teknik sponsorluğunda düzenlenen organizasyon; 40’ın üzerinde özel iş jetini, bölgesel ve uzun menzilli yolcu uçaklarını ve yeni nesil sportif hava araçlarını ziyaretçilerle buluşturmaya başladı. Airbus’ın yeni gözdesi A350 XWB ile Boeing 747-8 Intercontinental modellerinin de görücüye çıkacağı Istanbul AirShow’a bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha fazla ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın da katıldığı törenle kapılarını ziyaretçilere açan İstanbul AirShow’da bu yıl ilk kez yaş kısıtlaması uygulanacak. Daha önceki yıllarda kısıtlama olmaksızın her yaştan ziyaretçinin katılabildiği fuarda iki kademeli yaş sınırı getirildi.

Fuarın profesyonellere açık olacağı ilk üç günde 16 yaşından küçüklerin fuara katılmaları engellendi. Halk günü olarak belirlenen Pazar günü ise yaş sınırı 4 yaş geri çekildi ve 12 yaşından büyüklerin fuara katılabilmesine olanak verildi.

Öte yandan havacılık sektörünün alternatifsiz en büyük haber kaynağı AirportHaber de Istanbul Airshow 2014’te açılan standında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Kaynak.www.airporthaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami