Uçak yolcuları Dikkat! Sivil havacılık kuralları yenilendi

Elektrikli uçak kalkışa geçiyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü corona virüs tedbirleri kapsamında tüm havalimanları ve uçaklarda uyulması gereken kuralları yeniledi. Tüm gelen yolcular muayeneden geçirilecek, test sonucu pozitif çıkanlar, geri gönderilmeyip, tedavisi yapılacak.

Kaptan Pilotunuz Konuşuyor | Adım Adım Seyahat


1 Haziran’dan yurt içi uçuşlar, 11 Haziran’da da yurt dışı uçuşlar kademeli olarak başladı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeni dönemin kurallarını yayımladı. Efekt coronavirüs tedbirleri kapsamında tüm havalimanları ve uçaklarda uyulması gereken kurallarla ilgili 6 maddelik nota yayımlandı.

Buna göre, tüm yolcular, havaalanlarında ve uçaklarda maske takacak. Geliş uçuşlarında yolcu bilgi formu doldurulması zorunlu hale getirildi. Yeni kurallara göre tüm gelen yolcular muayene edilecek ve semptom gösteren yolculara test uygulanacak.

Test sonucu pozitif çıkan yolcular geri gönderilmeyecek ve tedavi edilecek. Uçuş başlatılacak ülkeler için verilecek uçuş izinleri Sağlık Bakanlığı ile koordine edilecek.

Kararlar uygulamaya konulurken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu haziran ayı uçuş takviminde 39 ülke yer aldığını açıkladı.

ABD UÇUŞLARI DA BAŞLIYOR

Bakan Karaismailoğlu Temmuz’da 24, Ağustos’ta da 23 ülkeye uçuşların başlayacağını belirtti. Türk Hava Yolları da Amerika Birleşik Devletleri’ne uçuşların başlayacağını duyurdu.

19 Haziran’da Chicago ve Washington, 22 Haziran’da Miami ve 24 Haziran’da Los Angeles’a haftada üç gün uçuş gerçekleştirileceği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami