Ankara-Niğde Otoyolunun birinci ve üçüncü kesimleri bu gün açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin en akıllı otoyolu Ankara-Niğde Otoyolu’nu açtı

Türkiye’nin en akıllı otoyolu Ankara-Niğde Otoyolu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açıldı. İki kent arasındaki mesafeyi 4 saat 14 dakikadan 2 saat 22 dakikaya düşürecek otoyol, akıllı ulaşım sistemleri ile tek merkezden yönetilecek. Sistem ile yolda meydana gelebilecek tehlikeli durumlara karşı sürücüler uyarılacak.

Türkiye'nin en akıllı yolu Ankara-Niğde Otoyolu açıldı! İşte özellikleri -  Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber


Türkiye’nin en akıllı otoyolu Ankara- Niğde Otoyolu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı. 330 kilometre uzunluğa sahip otoyolun 105 kilometrelik Ankara-Acıkuyu Kavşağı arası 1’inci kesimi ile 57 kilometrelik Alayhan Kavşağı- Gölcük Kavşağı arasındaki 3’üncü kesimi hizmete girdi. Ankara ile Niğde arasında 4 saat 14 dakika olan seyahat süresini 2 saat 22 dakikaya düşürecek otoyol, yerli ve milli akıllı ulaşım sistemleri altyapısı ile birlikte yapıldı. Sistem sayesinde otoyol, tek bir ana kontrol merkezinden yönetilecek. Kontrol merkezinden otoyol, 7 gün 24 saat izlenecek ve olası kaza, trafik ve diğer tehlikeli durumlarda sistem devreye girerek sürücüler güzergahtaki akıllı işaretlemeler ile mesaj yoluyla uyarılacak.

Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami