Bayram dönüş çilesi

Kurban Bayramı tatili nedeniyle geçen haftadan itibaren yola çıkan tatilcilerin dönüş çilesi başladı. TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda trafik yoğunluğu da giderek artıyor. 

Tatilini İstanbul dışında geçiren tatilciler, dönüş yolunda TEM ve D-100 Karayolu Kocaeli geçişlerinde yoğunluğa neden oluyor.

Etkisini ülke genelinde gösteren yağmurla da beraber zor anlar yaşayan sürücüler, yoğun trafikte ilerlemeye çalışırken, Yalova'dan feribot ile Gebze-Eskinisar'a geçmek isteyen tatilciler için de İDO ek seferler koyarak oluşabilecek yoğunluğun önlemek için bir dizi önlemler aldı. TEM Otoyolu Kandıra ile İzmit Batı girişi arasında özellikle tünellerde yolun ara ara iki şeride düşmesi ve ayrıca D-130 Karayolu Yalova istikametinden Kandıra katılımı kullanarak TEM İstanbul istikametine bağlanan araçlar trafiği iyice sıkıştırırken, bazı noktalarda trafik durma noktasına geliyor. Körfez-Gebze arasında ise daha rahat birtrafik gözleniyor.

tem.jpg

Tatil dönüşünün yurt genelinde başlamasıyla özellikle TEM Otoyolu Kocaeli geçişinde oluşan yoğun trafik nedeniyle ara ara maddi hasarlı trafik kazalarının meydana gelmesi de trafiği yoğunlaştırırken, yetkililer, yoğun trafik ve yağış sebebiyle sürücülerin daha dikkatli olması gerektiğini belirtti. Ayrıca emniyet ekipleri 5 kilometrede bir aldıkları önlemler ile emniyet şeridi ihlali ve oluşabilecek trafik kazalarına en kısa sürede müdahale etmek için tatil sonuna kadar bu önlemlerin devam edeceği öğrenildi.

20 KİLOMETRELİK ARAÇ KUYRUĞU

Öğleden sonra başlayan ve yaklaşık 20 kilometre araç kuyruklarının oluştuğu Afyonkarahisar'dan Ankara'ya gidiş istikametinde zaman zaman kazalar da meydana geldi. Kazalara polisler, müdahale ederek yolu trafiğe açtı.

trafik.20131019171830.jpg

LAPSEKİ'DE ARAÇ KUYRUĞU

Ege ve Akdeniz yörelerindeki tatil merkezlerinde 9 günlük bayram tatilini geçirip, bayramın son gününde dönüşe geçen vatandaşların araçları, Çanakkale iskelesinde uzun kuyruk oluşturdu. Lapseki'deki araç kuyruğu, zaman zaman 2 kilometreye kadar ulaştı.

Görevli ekipler, araç kuyruklarının aksamalara neden olmaması için çaba harcarken, kıtalar arası feribot seferleri saatsiz olarak gerçekleştirildi.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri, 13 gemi ve 1 deniz otobüsü ile seferlerin aralıksız olarak yapılmaya devam ettiğini, vatandaşların mağdur olmamaları için saatsiz sefer düzenlediklerini kaydetti.

TOPÇULAR'DAN ESKİHİSAR'A 70 BİN ARAÇ TAŞINACAK

YALOVA'da bulunan Topçular-Eskihisar Feribot İskelesi'nde bayram tatili dönüşü nedeniyle yer yer yoğunluklar yaşanıyor. İDO yetkilileri, bugüne kadar Yalova'daki Topçular İskelesi'nden İstanbul'da bulunan Eskihisar İskelesi'ne 50 bin aracın geçiş yaptığı açıkladı. Yetkililer, bu sayının pazar akşamına kadar 70 bine çıkmasının beklendiğini belirttiler.

Kurban Bayramı'nın hafta sonu ile birlikte 9 güne çıkmasını fırsat bilen İstanbulluların geriye dönüş yolculuğu devam ediyor. Yaşanan yoğunluk nedeniyle tedbir alan İDO, Topçular-Eskihisar Feribot Hattı'ndaki 13 olan feribot sayısını 17'ye çıkardı.

İDO yetkilileri, Topçular-Eskihisar Feribot İskeleleri arasında dün gece saat 01.00 ile gündüz 13.00 saatleri arasında arabalı vapurların yaptıkları 150 sefer ile 6 bin aracı taşıdıklarını açıkladılar.

Yetkililer, bu zamana kadar Topcular'dan Eskihisar'a 50 bin araç taşındığını bu sayının pazar akşamına kadar 70 bine ulaşmasını beklediklerini söylediler.

UZUN YOL BİTTİ OTOGAR GİRİŞİ BİTMEDİ

Esenler Otagarı'nda yoğunluk yaşanı

yor. Bayram dönüşü, otogar girişindeki yol inşaatıyla birleşince yoğunluk oluştu.

Saatlerce süren uzun yolu aşıp İstanbul'a gelen şehirler arası otobüsler, Bayrampaşa Otogar girişinde uzun süre beklemek zorunda kaldı. Otobüslerin oluşturduğu uzun kuyruklar otogar girişinden TEM otoyolu Bayrampaşa bağlantısına kadar uzadı. Yolda kalan otobüslerin şoförleri isyan etti.

Bir şoför, Muş'tan binlerce km'yi 24 saatte aşıp geldiğini 2 km'lik yolda saatlerdir beklediğini söyledi. Trafikte beklemekten yorulan bazı yolcular yolda indi. Bagajlarını zorda olsa alan yolculardan bazıları yaya olarak karşı yola geçip taksiye bindi. Bazıları da yaya olarak otogara ulaşmaya çalıştı.

Kaynak.www.internethaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami