Brisa 2 bin 500 traktör römorkuna reflektör monte etti

STANBUL (AA) – Brisa, Lassa markası için hayata geçirdiği "Yola Sağlam Çık" projesi kapsamında, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Konya, Mersin, Adana ve Gaziantep'te toplam 2 bin 500 traktör römorkuna ücretsiz olarak reflektör monte etti.

Brisa açıklamasında, bu yıl 25. yılını kutlayan Brisa'nın, proje kapsamında daha önce, emniyetli sürüş için göz sağlığı, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin önemine ilişkin Türkiye'nin birçok noktasındaki ağır ticari araç kullanıcılarına yönelik çalışmalar yaptığı hatırlatıldı.

Açıklamada, projenin son halkası olarak, Türkiye'de her yıl meydana gelen ortalama 4 bin civarında ölümlü ya da yaralamalı trafik kazasına dikkati çekmek ve bu kazaların azalması için 2 bin römorka ücretsiz olarak reflektör monte edildiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, proje ile traktör sürücülerinde sürüş emniyeti konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Yasal zorunluluk olmasına rağmen istatistiklere göre, römorkların arkasına reflektör takılmadığı için kaza oranlarının her yıl arttığını vurgulayan Atış, "Biz de bu soruna dikkati çekebilmek ve çiftçilerimize destek olabilmek için, 8 ilde 10 ayrı etkinlik gerçekleştirdik ve 2 bin 500 römorka ücretsiz olarak reflektör monte ettik. Bu illerdeki traktör sürücüleri de artık yola sağlam çıkıyor. Ayrıca, traktörlerin görünürlüğünü artırarak, yolda karşılaştıkları diğer araçların da sürüş emniyetine katkı sağlanmış oluyor" ifadelerini kullandı.

Atış, Brisa olarak trafik güvenliği alanındaki sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini ve çiftçilerin yanında olmayı sürdüreceklerini kaydetti.

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/sirket-haberleri/gundem/1162200


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami