Dalaman Havalimanı ihalesi sonuçlandı


Dalaman Havalimanı ihalesinde ikinci çekilen firma IC Fraport oldu. Hemen ardından TAV çekildi. İhale 705 milyon euro+KDV ile YDA'nın oldu. Yapılacak yatırımlar ve KDV ile birlikte ortaya çıkan rakam yaklaşık 1 milyar Euro.

Halen Dalaman Havalimanı'nı işleten YDA İnşaat, önümüzdeki yıldan itibaren başlayacak işletme süresi ile 25 yıl boyunca Dalaman Havalimanı'nı işletecek.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal: "Bugün 17'inci ihaleyi de tamamlamış bulunuyoruz. 26 yıl süre ile kiralama ihalesiydi. Bu ihaleye 6 firma dosya aldı. 4 firma iştirak etti. 37 turun sonunda 705 milyon Euro ile YDA İnşaat kazandı. Yapılacak yatırımlar ve KDV ile birlikte yaklaşık 1 milyar Euro'luk bir ihale oldu. İhaleyi kazanan firmaya teşekkür ediyorum. Hayırlı kazançlar ve ülkemize hayırlı hizmetler diliyorum" dedi.

İhaleyi kazanan YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aslan ise ihale sonrası yaptığı açıklamada, "DHMİ bünyesindeki herkese, tüm katılımcı firmalara ve özellikle şirketimiz çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Bu kirayı ödeyebilmek için daha çok çalışacağız. Allah utandırmasın. Allah her daim yar ve yardımcımız olsun" dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami