İDO, ek seferlerini, bayram tatili boyunca oluşacak yoğunluk ve talebe göre belirledi İDO, Ramazan Bayramında 3 bin 200 sefer yapacak

İDO’nun Ramazan Bayramı Tarifesi arife günü olan 7 Ağustos Çarşamba günü başlayıp, 8-9-10 Ağustos bayram günleriyle birlikte dönüş trafiğinin yoğunlaşacağı 11 Ağustos Pazar gününü de kapsıyor. İDO, bayramda yapacağı 3 bin 200 sefer ile 5 gün boyunca trafiği rahatlatacak ve yoğun talebe karşılık vermeye çalışacak. İDO’nun bayram tarifesinde tam 192 ek sefer yer alıyor.

Bayramın arife günü olan 7 Ağustos tarihinden dönüş trafiğinin yoğun olacağı 11 Ağustos tarihine kadar tarifesini yeniden belirleyen İDO, Yenikapı-Bursa-Yenikapı hızlı feribot hattında ek 26,  Yenikapı-Bandırma-Yenikapı hızlı feribot hattında ek 17, Yenikapı-Yalova-Yenikapı hızlı feribot hattında ek 38 ve Pendik-Yalova-Pendik hızlı feribot hattında ek 32 sefer koydu.

Aynı şekilde, deniz otobüsü dış hatlarında da, Kartal-Yalova-Kartal hattında ek 16, İstanbul-Marmara-Avşa-İstanbul hattında ek 22, İstanbul-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu-Kumla-İstanbul hattında ek 8, İstanbul-Çınarcık-Esenköy-İstanbul hattında ek 13 ,Yenikapı-Bandırma-Yenikapı hattında ek 10 ve Yenikapı-Yalova Yenikapı hattında ek 10 sefer belirleyen İDO, rahat ve hızlı ulaşımları için yolcularına böylece toplam 192 ek sefer sunmuş oldu.

Ramazan Bayramı tarifesi kapsamında feribot ve deniz otobüsü hatlarında sefer sayıları artırılırken, öngörülenin üzerinde oluşacak talepler de ek seferler ile karşılanacak. İDO, Eskihisar-Topçular hattında doldur-boşalt sistemiyle yapılacak aralıksız seferlerini 17 gemi ile güçlendirecek ve bu hatta toplam 2.000.000 yolcu ve 140.000 araç kapasitesi sunacak.

Biletli hatlarda 85.000 bilet satıldı

İDO, toplam 360 hızlı feribot, 300’e yakın deniz otobüsü seferiyle yaklaşık 660 sefere ulaşacak. Yenikapı-Bursa hattında karşılıklı 58 hızlı feribot, Yenikapı-Bandırma hattında 57 hızlı feribot ve 10 deniz otobüsü, Yenikapı-Yalova hattında 82 hızlı feribot ve 10 deniz otobüsü seferi yapacak olan İDO, Pendik-Yalova hattında ise karşılıklı 162 hızlı feribot seferi düzenleyecek.

 

Bayram Yoğunluğuna Karşı  İDO’dan Geceyarısı Ek Seferleri

Ayrıca 11 Ağustos’u 12 Ağustos’a bağlayan gece Pendik-Yalova hattı 24 saat hizmet verecek olup, yoğun talep sebebiyle İDO tarihinde ilk kez Bandırma-Yenikapı hattında 02:30 seferi yapılacak. İDO, 7-11 Ağustos tarihleri için tüm bu biletli hatlarında toplam 85.000 biletin satışını gerçekleştirdi.

Eskihisar-Topçular arabalı vapur hattında sefer sayısının doldur-boşalt yöntemiyle 1.900’a ulaşması beklenirken, buna 290 iç hat deniz otobüsü sefer sayısının eklenmesiyle birlikte İDO’nun toplam sefer sayısı 3.200’e ulaşacak.

İDO, deniz otobüsü iç hatlar ve Sirkeci-Harem araba vapuru hattında ise 8 Ağustos Perşembe – 11 Ağustos Pazar tarihleri arasında “Pazar tarifesi”ni uygulayacak.

Ramazan Bayramı dolayısıyla seyahate çıkacaklar için, trafik çilesinden uzak, hızlı, konforlu ve güvenli ulaşımın adresi yine İDO olacak.

 

İDO Facebook sayfasında bayrama özel hediyeler

İDO, bayram dönemi boyunca İDO Kurumsal Facebook sayfası üzerinden, bu sayfayı takip edenlere birbirinden farklı hediyeler verdiği bir fotoğraf yarışması da düzenliyor. Tatil fotoğrafları çekerek İDO Facebook sayfasında paylaşan kullanıcılar arasında, günün en güzel fotoğrafı yine kullanıcıların oylarıyla belirlenecek ve fotoğraf yarışmasının en çok beğeni toplayan ilk 5 fotoğrafının sahibi de özel hediyelere kavuşacak.

Bayram öncesindeki günlerden başlayarak 1-12 Ağustos tarihleri arasında sürecek kampanyada en çok beğeni toplayan ilk beş fotoğrafın sahibini bekleyen ödüller arasında; Samsung Galaxy S3, iPad Mini, Nokia Lumia 620 ve İDO’dan gidiş-dönüş ücretsiz hat bileti de var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami