İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika uçuşları durduruldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika uçuşlarının geçici bir süre askıya alındığını duyurdu.

İngiltere’nin güneydoğusunda COVID-19’un daha hızlı yayılan yeni türü keşfedilmişti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bir grup bilim insanı, söz konusu türün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğunu açıklamıştı.

 Hollanda, Avusturya, Belçika, Almanya ve İtalya’dan bu ülkeye uçuşlar durdurulmuştu. Fransa ise 48 saat süre ile İngiltere uçuşlarını askıya aldığını belirtmişti. 

Türkiye de mutasyona uğrayan ve Covid-19’dan daha hızlı yayıldığı belirtilen açıklamaların ardından bazı ülkelere uçuşları durdurdu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika uçuşlarının geçici bir süre askıya alındığını duyurdu.

İşte Koca’nın açıklaması;
Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır.

THY GENEL MÜDÜRÜ EKŞİ’DEN AÇIKLAMA
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi de uçuş yasağının açıklanmasının ardından bir paylaşım yaptı. Ekşi uçuşu olan yolcuların mağdur edilmeyeceğini belirterek bilet işlemleri için acele edilmemesini istedi.

PEGASUS DA AÇIKLADI
Pegasus Havayolları da İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika uçuşlarının askıya alınmasının ardından açıklama yaptı. Pegasus, yolcuların websitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden bildirileceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami