İstanbul’da Taksilere yeni mobil asistan düzenlemesi geliyor.

istanbul taksi ile ilgili görsel sonucu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şehir içi ulaşımda yolculuk planlamaları için 'mobil ulaşım asistanı' uygulamasını hayata geçiriyor.
Alternatif ulaşım olanakları sunmak ve şehir içi yolculukları planlamak için projelendirilen "Ulaşım Asistanı Mobil Uygulaması', yolculara  İstanbul'daki ulaşım yöntemleri hakkında bilgi alabilme, alternatifleri arasından kendi tercihlerine göre en uygununu seçebilme, seyahatlerini planlayabilme ve takip edebilme imkanı sağlayacak.

BULUNDUKLARI NOKTAYA TAKSİ GELECEK

Akşam'ın haberine göre, sistem içinde bulunan taksi uygulaması sayesinde vatandaşlar,  Uber, BiTaksi gibi uygulamalardaki gibi bulundukları noktaya taksi çağırabilecek, ödemeyi mobil uygulama üzerinden kredi kartı veya diğer elektronik ödeme şekilleriyle yapabilecek. Sistemle taksiciler boşa turlamak yerine merkezden yönlendirilerek kendilerini bekleyen müşteriye gidecek. Bu sayede boş taksilerin trafikte dolaşarak yoğunluk yapmasının önüne geçilecek.

HİZMETE PUAN VERİLECEK

Sisteme dahil olan taksileri kullanan vatandaşlar, yolculuğun sonunda aldığı hizmete de puan verebilecek. Nisana kadar 4 bin taksiye mobil uygulamayla ilgili cihaz kurulacak.

Alternatifler görülecek

Taksi, servis ve toplu taşıma araçlarını hesaba katarak yolculuk planlaması yapılabilecek sistem sayesinde vatandaşlar gidecekleri yere en kısa zamanda, hangi araçla ulaşabileceklerini görebilecek. İstanbullular zaman alternatiflerine göre seyahatlerini planlayacak.

Kaynak.www.sondakika.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami