İstanbul Valiliği’den son dakika kararı yasaklandı

;İSTANBUL Valiliği'nden son dakika haberleri art arda geliyor. Deniz ve hava ulaşımı tamamen dururken yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Valiliği TIR'ların trafiğe çıkmasını yasakladı.

İstanbul 2009 yılından bu yana en sert kışı yaşıyor. Kesilmeden devam eden kar yağışı sebebiyle ulaşım bitti. Hava, deniz ve kara ulaşımı felç olmuş durumde. Bunun üzerine İstanbul valiliği traifikte aksama yaratan tırlar için yasak kararı aldı. İstanbul Valiliği'nden yapılan son açıklamaya göre TIR'ların trafiğe çıkması yasaklandı.

VAPURLAR ÇALIŞMIYOR

İstanbul'da deniz ulaşımı da durmuş halde. İDO seferlerinin ardından şehir hatları vapur seferleri de iptal edildu. Şehir Hatlarından yapılan duyuruya göre, olumsuz hava koşulları sebebiyle Eminönü-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy, Eminönü-Üsküdar vapur seferlerinin yapılamadı.

TÜM UÇUŞLAR DURDURULDU

Kar yağışı hava trafiğini tamamen kesmiş durumda. THY tüm uçuşlarını iptal ederken Pegasus ve diğer hava yollarından da iptaller geldi. Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, olumsuz hava koşulları nedeniyle saat 18.00'e kadar, Atatürk Havalimanından seferleri durdurduklarını bildirdi.

Uçuşu ertelenen bazı yolcular, yolcu bilgi ekranlarının önünde güncel bilgi almak için beklerken, bazıları da havalimanının çeşitli yerlerinde uyumayı tercih ediyor.

İstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle son 4 gün içerisinde 989 sefer iptali yapan Türk Hava Yolları, 15 bin yolcusunu otellerde ağırlarken, 40 bin yolcusuna da kumanya dağıttı.

Kaynak.www.internethaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami