TAV. Amerika’dan Havayolu terminali işletme Vizesini aldı

Yerel idare New York ve New Jersey Liman işletmeleri tarafından düzenlenen ihaleyle 2012'de 26 milyon yolcuya hizmet veren LaGuardia Havalimanı'nın ana terminal binası yenilenecek.

Havalimanı işletmeciliği alanında Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, ABD'nin New York kentinde bulunan LaGuardia Havalimanı'nın ana terminal binası Dizayn/Yapım/Finans/İşletim ve Bakım-Onarım projesi için Aeroports de Paris ve Goldman Sachs ile liderlik ettiği konsorsiyum ile birlikte yeterlilik aldı. Kısa süre içinde gerçekleşmesi planlanan LaGuardia Havalimanı ihalesi Dizayn/Yapım/Finans/İşletim ve Bakım-Onarım’ı kapsıyor.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, “Bu ihaleye yeterli görülmek demek ABD gibi bir ülkede sizin mühendisliğinizin, finansal ve işletmesel kabiliyetlerinizin yeterli görülmesi demektir. Bu ihaleye hazırlanmak uzun ve zahmetli bir yol. Ama TAV'ın genç yeteneklerinin bunu basarıyla gerçekleştireceğine inanıyorum. Akilli büyüme yönünde, stratejik tutarlılığımıza sadık kalarak bu çok önemli ihaleye en iyi şekilde hazırlanacağımızdan tüm yatırımcılarımız emin olabilirler. Aynı zamanda hissedarımız da olan, birlikte 37 havalimanı ile 200 milyon yolculuk bir havalimanı networkünü yönettiğimiz ADP ve ABD'nin dev yatırım bankası olan aynı zamanda dünyadaki altyapı projelerinde önemli rol oynayan Goldman Sachs ile ihalede ipi göğüslemek için elimizden geleni yapacağız. New York ve çevresinde çok büyük projelere imza atan inşaat firması Tutor Perini ve dizayn konusunda Dünya'nın en iyileri arasında gösterilen diğer konsorsiyum ortaklarımızla yapım, dizayn ve mühendislik için bir araya geldik” dedi.

New York'ta bulunan LaGuardia Uluslararası havalimanı geçtiğimiz yıl 26 milyon yolcuya hizmet verdi. TAV ile birlikte yeterlilik alan konsorsiyumda Aeroports de Paris (ADP), Goldman Sachs (GS Global Infrastructure Partners II LP ve GS International Infrastructure Parteners II LP.), Tutor Perini Corporation, Ove Arup & Partners PC, Kohn Pederson Fox Associates PC, Suffolk Construction Company, STV Incorporated and ADP Ingenierie yer alıyor. Havalimanı için yeterlilik alan toplam dört konsorsiyum bulunuyor.

Kaynak.www.airporthaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami