Türk Hava Yolları’nın Amerika’daki 10. uçuş noktası; Montreal

Türk Hava Yolları’nın, Amerika kıtasında Buenos Aires, Sao Paulo, Toronto, Chicago, Houston, Los Angeles, New York, Washington ve Boston’un ardından uçuş sağlayacağı 10. nokta olan Montreal’e ilk seferi, bugün itibariyle Salı, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün karşılıklı olarak icra edilecek.

İstanbul’dan Quebec eyaletinin en büyük, Kanada'nın ise ikinci büyük kenti Montreal’e, tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 845 Euro’dan başlayan ücretlerle seyahat edilebilir.

Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri, yeni açılan hatlarda ilk 6 ay boyunca %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler. 

Montreal’e ait tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No. Günler Kalkış Varış
TK35 Salı,  Cuma, Pazar İstanbul 14:00   Montreal 17:20
TK36 Salı,  Cuma, Pazar Montreal 23:40 İstanbul 16:00  +1

*Tüm saatler lokaldir.

Türk Hava Yolları ve uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden veya satış ofislerinden ulaşılabilir.

Paris'in ardından Fransızca konuşulan en büyük ikinci kent olan Montreal, Ottawa ve Saint Lawrence ırmaklarının birbirine katıldığı noktada, Montreal Adası üzerinde yer alıyor.

Irmak ve dağ arasındaki eşsiz konumu ile tam bir kesişme noktası olan Montreal, ticari etkinlikler kadar kültürel etkinliklerin de yoğun olarak gerçekleştiği önemli bir merkez.

Yakın dönemde inşa edilmiş gökdelenler ile görkemli tarihi yapılar uyumlu bir kent silueti oluşturuyor. Şehrin altından dört yöne uzanan ‘Yeraltı Yaya Yolu Ağı’, her gün ortalama 500 bin kişi tarafından kullanılıyor. Bu ağ; butikleri, büyük otelleri, restoranları, üniversiteleri, müzeleri, iş yerlerini ve kentin neredeyse bütün cazibe merkezlerini birbirine bağlıyor.

Büyüleyici Mount Royal, kentte keşfedilmesi gerekenlerin başında geliyor. Montreal’e adını veren bu coğrafya parçası sadece bir dağ değil, bir fenomen olma özelliğine sahip. Öyle ki şehrin ciğerleri olarak tanımlanan bu yeşil, canlı ve temiz doğa parçası, görülmeye değer bitki örtüsü ile birlikte yabani yaşamın da gözlemlenebileceği ilginç bir lokasyon.

Sinema, müzik gibi kültürel etkinlikler ve festivalleri ile de ünlü Montreal. Montreal Caz Festivali ve Montreal Film Festivali yine dünya çapında bilinen buralı etkinlikler. 

Mimari ve tarihin, yeşille uyumunun göz kamaştırdığı Montreal, kumsalı, müzeleri, parkları, geniş eğlence alanları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, açık hava galerileri ve farklı mimari dokusu ile her yaştan ve her zevkten insana hitap ediyor.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami