Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM Taksici oldu polis tanımadı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Meclis Taksi programı için deri yeleği giyerek şoför koltuğuna oturdu. Taksici olan Yıldırım’ı trafikte polis çevirdi. Polis de kendisini tanımayınce eğlenceli anlar yaşandı. 

TRT Haber’de her hafta bir siyasinin taksicilik yaptığı Meclis Taksi’nin sürücü koltuğuna bu kez Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım oturdu.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin aynı bakanlıkta en uzun süre görev yapan ismi olarak bir rekora imza atan Binali Yıldırım, Meclis Taksinin sürücüsü oldu. Havada, karada, denizde ulaşımın patronu olan Yıldırım taksicilik yaptı müşterilerini ücretsiz ulaştırdı. Ulaştırma Bakanı takım elbiseyi kravatı çıkardı, taksicilerin klasik kıyafeti kareli gömlek deri yelek giydi bereketli olsun diyerek kontağa bastı.

TRAFİK POLİSİ TANIMADI

4 saat boyunca Ankara trafiğinde müşteri arayan Bakan Yıldırıma trafik polisi ehliyet ruhsat sordu. Binali Yıldırımı tanıyamayan polis kontrolleri yaptıktan sonra Ulaştırma Bakanı’na devam edebilirsiniz dedi. Birbirinden ilginç ve bir o kadar da keyifli yolculukların yaşandığı Meclis Takside Bakan Yıldırım gündemi yolcularıyla değerlendirdi.

Ulaşımdan sağlığa, ekonomiden terör sorununa kadar her başlık Bakanın taksisinde konuşuldu. Binali Yıldırım bir müşterisiyle dertleşirken Bakan olduktan sonra akrabalarım çoğaldı. Kimi zaman bir telefon geliyor, Sayın bakanım falanca yeğeninizin sorununu çözdük diyorlar ama ne o ismi tanıyorum ne de öyle bir yeğenim var aslında dedi.

taksici-binali-yildirim-1.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami