Akhisar Çevre yolu açıldı.

AKHİSAR ÇEVRE YOLU SAYESİNDE KENT GEÇİŞİ 30 DAKİKADAN 5 DAKİKAYA İNECEK.

Bakanımız Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanımızın da video konferans bağlantısı ile katıldığı Akhisar Çevre Yolu’nun açılışını gerçekleştirdi

Karaismailoğlu, “Akhisar Çevre Yolu’nun hizmete girmesiyle birlikte, kent geçişi 30 dakikadan 5 dakikaya inecek. Çevre Yolumuz sayesinde, bir yılda, zamandan 56 milyon lira, akaryakıttan da 6 milyon lira olmak üzere, toplam da 62 milyon liralık tasarruf sağlayacağız” dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans bağlantısı ile katıldığı Akhisar Çevre Yolu’nun açılışını gerçekleştirdi.

2003’de 6 bin 100 kilometre olan bölünmüş yol ağımızı, 28 bin kilometreye çıkardık”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ulaşım ve iletişim altyapı yatırımlarıyla Türkiye ekonomisine her yönüyle büyük değer katan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Hayat kalitesinin ve medeniyetin ölçüsü olan yolların, Anadolu sathında, bir ağ gibi, illeri, ilçeleri sarmakta olduğunu belirtip, milletimize refah ve bereket taşıdığını kaydeden Bakanımız Karaismailoğlu, şunları ifade etti:

“2003’de sadece 6 bin 100 kilometrelik bölünmüş yol ağımızı bugün, 28 bin kilometreye çıkardık. Trafik güvenliğini artırarak kazalardaki ölüm oranını düşürdük, binlerce can kurtardık, taşıt işletme giderlerinde tasarruf sağladık, seyahat konforunu artırdık ve süresini kısalttık. Ortalama hızı ise 40 km’den 88 km’ye çıkardık. Can güvenliği, konfor, hız ve erişim bakımından adeta ülkemizi çağ atlatan projelerimiz, sanayiye, tarıma omuz vermiştir.”

– “Çevre Yolumuz sayesinde bir yılda 62 milyon liralık tasarruf sağlayacağız”

Stratejik hedeflerinin Türkiye’nin her noktasını birbiriyle en güvenli ve hızlı, seyahate uygun şekilde bağlantılandırmak ve bütünsel kalkınmaya destek olmak olduğunu kaydeden Bakanımız Karaismailoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Akhisar Çevre Yolu, Akhisar’ın çevresiyle ulaşımı konusunda ihtiyaçlarını karşılayacak ve şehir içi trafiğini rahatlatacak. Şehrin içinde egzoz emisyonunu dolayısı ile karbondioksit salınımını azaltarak nefes aldırırken, ulaşımı güvenli, konforlu ve hızlı hale getirmiş olacak. Akhisar Çevre Yolu’nun hizmete girmesiyle birlikte, kent geçişi 30 dakikadan 5 dakikaya inecektir. Çevre Yolumuz sayesinde, bir yılda, zamandan 56 milyon lira, akaryakıttan da 6 milyon lira olmak üzere, toplam da 62 milyon liralık tasarruf sağlayacağız. Yolumuz sayesinde 2 milyon 519 bin 421 kg Co2 emisyon salınımından elde edeceğimiz tasarruf ise yılda 1114 ağaca eş değerdir.”                 

“Akhisar Çevre Yolumuzda, 5’i farklı seviyeli ve 1’i de modern dönel olmak üzere, 6 adet kavşak bulunmaktadır. Yol boyunca, 3’ü çift ve 3’ü de tek olmak üzere, 6 adet köprü inşa ettik. Yolumuz, başta Manisa ve Akhisar a olmak üzere, bölgeye ve ülkemize hayırlı, uğurlu olsun.”

Bakanımız Karaismailoğlu, bugün bir dizi ziyaret ve Akhisar Çevre Yolu’nun açılışını gerçekleştirmek üzere Manisa’nın Akhisar ilçesine geldi. İlk olarak Akhisar Kaymakamlığını ziyaret eden Karaismailoğlu, daha sonra AK Parti Akhisar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Karaismailoğlu son olarak; Cumhurbaşkanımızın da video konferans bağlantısı ile katıldığı Akhisar Çevre Yolu’nun açılışını gerçekleştirdi.12 ARALIK 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami