Otomotiv Test Merkezi’nde kamulaştırma başladı


Türk Standardları Enstitüsü’nün (TSE), Bursa Yenişehir'de 2600 dönüm üzerinde inşaa edeceği Otomotiv Test Merkezi’nin yapımı amacıyla bazı yerlerde kamulaştırma yapacak. Karar, 12 Nisan 2014 günü çıkan 28970 Sayılı Resmi Gazete'de 2014/6090 Karar Sayısı ile yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

RESMİ GAZETE’DE ÇIKAN KARAR

  12 Nisan 2014 günü çıkan 28970 Sayılı Resmi Gazete'de çıkan ve Bursa ile Yenişehir’i çok yakından ilgilendiren karar şu şekilde:

  Karar Sayısı: 2014/6090

  Bursa İli, Yenişehir İlçesinde tesis edilecek Yenişehir TSE Otomotiv Test Merkezinin yapımı amacıyla, ekli harita ile koordinat listesinde sınırları gösterilen saha içerisinde kalan ve ekli listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların Türk Standardları Enstitüsü tarafından acele kamulaştırılması; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 26/3/2014 tarihli ve 1293 sayılı yazısı üzerine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 7/4/2014 tarihinde kararlaştırılmıştır.

   Diğer yandan, Bakanlar Kurulu’nca alınan “Acele Kamulaştırma Kararı”, Yenişehir’de memnuniyetle karşılandı. Bu büyük yatırımı dört gözle ve heyecanla bekleyen Yenişehirliler, şimdi de inşaatın bir an önce başlamasını bekliyorlar. Otomotiv Test Merkezi’nin Yenişehir’e önemli katkı sağlayacağına inandıklarını kaydeden Yenişehirliler, “Bu proje sadece Yenişehir için değil, Bursa ve Türkiye için büyük önem arz eden bir proje. Bu projenin Yenişehir’de yapılması, Yenişehir için büyük şans. Bakanlar Kurulu’nun kararı, yatırımın hızlanacağı ve bir an önce tamamlanacağı anlamını taşıyor. Yenişehirliler olarak Otomotiv Test Merkezi’ni destekliyor, inşaatın başlamasını heyecanla bekliyoruz” şeklinde konuştular.    

 HABER: NİHAT BIÇAK

Kaynak.http://www.yenisehirim.com/haber_detay.asp?haberID=4049

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami