Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan: Havayolu yolcu sayısı 150 milyonu geçti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Marriott Otel'de, Dalaman Havalimanı işletme hakkı devir teslim ve ön ödeme töreninde konuştu.

YOLCU SAYISI TÜRKİYE'DE 150 MİLYONU GEÇTİ

Havacılık sektöründe Türkiye'nin büyümeye devam etiğini belirten Elvan, "Havacılık sektöründe yıllık ortalama büyüme hızımız yüzde 15 civarında. Dünya ortalamasının tam 3 katı. 12, 13 yıl önce 30 milyon civarında olan yolcu sayısı, bugün Türkiye'de 150 milyonu geçti" dedi.

HAVALİMANIMIZ KAPASİTENİN ÜSTÜNDE BİR PERFORMANS GÖSTERİYOR

Havacılık sektöründe Türkiye'nin önemli gelişmelere imza attığını belirten Elvan, şunları söyledi;

"Havacılık sektöründe yıllık ortalama büyüme hızımız yüzde 15 civarında. Dünya ortalamasının tam 3 katı. 12, 13 yıl önce 30 milyon civarında olan yolcu sayısı, bugün Türkiye'de 150 milyonu geçti. İstanbul Atatürk Havalimanımız kapasitesinin üzerinde bir performans gösteriyor. Hangi havalimanımıza baktığınızda yolcu kapasitesi ve performans olarak oldukça iyi bir noktaya geldiklerini görüyoruz. Havacılık sektöründe inşallah daha iyi noktalara geliriz. Şu anda 20 bin metre kare kapalı alanımız var. 105 bin metre karelik bir kapalı alan oluşturulmaya çalışılıyor. Vatandaşa hizmet için"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami