Antalya Konya arasındaki Kuşyuvası Yolu İnşaatı Devam Ediyor

Konya Alanya arası 2 saate düşecek, turizm çeşitlenecek

Antalya Valisi Münir Karaloğlu Antalya-Konya arasında yapımı devam eden Kuşyuvası’na yolunu inceleyerek şantiye görevlilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Antalya’da ulaşım projeleri içinde şu anda devam eden en önemli projenin Alanya tünelleri olduğu söyleyen Vali Karaloğlu, “Bu projenin toplam maliyeti 800 milyon TL. 9 tünelin yapımı tamamlandı ve hizmete açıldı.İkinci etap ihalemiz ise 260 milyon civarında. Şu anda 8 tünel ve 6 viyadüğün yapımı sürüyor. Bittiğinde bu zor coğrafyada standardı yüksek ve İç Anadolu’yu sahile en kısa bağlayan çok önemli geçit olacak.
Hem iç Anadolu Bölgesi’nde yaşayanların sahile ulaşımı kolaylaştıracak, hem de bizim ürettiklerimizin pazara ulaşımını kolaylaştıracak. Turizm ve ticaret açısından çok önemli bir arter” dedi. Projenin çok önemsendiğini anlatan Vali Münir Karaloğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nda yakından takip ettiğini ifade etti. Çalışmaların 2018’de tamamlanacağını vurgulayan Vali Karaloğlu, “Bahsettiğimiz bütün tüneller tamamlanmış olacak. Konya-Alanya arası ulaşım mesafesi de tahmin ediyorum, 1,5- 2 saat civarında sürecek. Bu olay müthiş bir şey. Alanya’ya ve beraberinde Ankara için de çok önemli” diye konuştu.

alanya kuş yuvası yolu ile ilgili görsel sonucu

Tünel şantiye alanına giden Vali Münir Karaloğlu burada şantiye işçileri ile öğle yemeği yedi. Yemeğin ardından mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Karaloğlu, bölgedeki çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgi aldı. Vali Karaloğlu, Çayarası Yaylası’nda yapımı süren tünelleri de yerinde inceledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami